„Opowieść córki z wyboru”. Cała prawda o Kalinie Jędrusik w premierowej książce
29 sierpnia, 2023
„O dzieleniu. Sztuka na granicy”. Border art zagości w Muzeum Narodowym w Poznaniu
13 września, 2023

Pierwsza polska inscenizacja przeboju West Endu i Broadwayu. Musical „SIX” w Syrenie

Sześć żon króla Anglii na jednej scenie (fot. Krzysztof Bieliński)

To opowieść o sześciu żonach króla Henryka VIII Tudora, w której głos mają w końcu pomijane do tej pory partnerki angielskiego władcy. To swoisty przykład zamiany „history” w „herstory”. O swoim losie śpiewająco opowiadają w formule koncertu, ponieważ twórcy musicalu „SIX” przedstawili bohaterki jako diwy muzyki pop. Inspirację stanowią tu przeboje Beyoncé, Adele czy Alicii Keys. – „SIX” to niezwykła opowieść o królowych, które próbują reinterpretować swój los, swoje życie, „napisać” siebie na nowo – mówi Ewelina Adamska-Porczyk, reżyserka i choreografka. W główne bohaterki wcielają się topowe polskie aktorki musicalowe. To Olga Szomańska, Izabela Pawletko, Marta Burdynowicz, Małgorzata Chruściel, Anna Terpiłowska, Natalia Kujawa, Agnieszka Rose, Marta Skrzypczyńska oraz Aleksandra Gotowicka.

Twórcy i obsada musicalu „SIX”

Autorami muzyki, tekstów piosenek i libretta są: Toby Marlow i Lucy Moss. Za tłumaczenie odpowiada Jacek Mikołajczyk, a za reżyserię i choreografię – Ewelina Adamska-Porczyk. Kierownictwo muzyczne sprawuje Tomasz Filipczak. Scenografia to dzieło Anny Adamek, a kostiumy – Krystiana Szymczak. Reżyseria świateł to Katarzyna Łuszczyk, a asystentem reżyserki i choreografki jest Krzysztof Tyszko.

W obsadzie, która została wyłoniona w ogólnopolskim castingu, na który zgłosiło się ok. 450 aktorek i wokalistek – znalazły się: Olga Szomańska (Katarzyna Aragońska), Izabela Pawletko (Anna Boleyn), Marta Burdynowicz (Jane Seymour), Małgorzata Chruściel (Anna z Kleve), Anna Terpiłowska (Katarzyna Howard), Natalia Kujawa (Katarzyna Parr), Agnieszka Rose (Katarzyna Aragońska/Jane Seymour), Marta Skrzypczyńska (Anna z Kleve/Katarzyna Parr) i Aleksandra Gotowicka (Anna Boleyn/Katarzyna Howard).

(fot. Krzysztof Bieliński)

„SIX” prezentowane jest w porozumieniu z Concord Theatricals Ltd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *