O mnie

Redaktor i wydawca portalu

Nazywam się Adam Cissowski i od przeszło ćwierć wieku mieszkam w Warszawie. Tu też mam rodzinę i najbliższych przyjaciół oraz znajomych. Skończyłem XI Liceum im. Mikołaja Reja, a także z tytułem magistra europeistykę na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ze stolicy zawsze wyruszam w każdą krótszą czy dłuższą podróż, bo zwiedzanie świata to moja wielka pasja. Zaczęła się ona, gdy na czwartym roku studiów wyjechałem na wymianę studencką w ramach programu Erasmus do Francji.

W życiu miałem być piosenkarzem lub aktorem, a potem nawet politykiem albo dyplomatą. Padło na media i tak jest już od 10 lat. Zwyczajnie pochłonęły mnie bez reszty.

Najpierw była Panorama TVP2 i pierwsze własne materiały reporterskie, które zapowiadał sam Andrzej Turski, potem od sierpnia 2013 roku portal tvp.info. A w nim debiutanckie wywiady, reportaże, sondy oraz opieka nad kanałami w mediach społecznościowych. W styczniu 2017 roku dołączyłem do ekipy programu INFO Kultura. To było cudowne pięć miesięcy, w ramach których miło wspominam rozmowy m.in. z aktorką Magdaleną Zawadzką czy piosenkarką - LP.

To dzięki pracy w mediach doświadczyłem niezapomnianych spotkań ze znanymi i lubianymi, by wymienić: Agatę Kuleszę, Michała Bajora, Agnieszkę Grochowską, Wojciecha Pokorę, Jean-Michel Jarre'a, Szymona Nehringa, Piotra Fronczewskiego, Edytę Górniak, Barbarę Krafftównę, Kayah, Alvaro Solera czy Annę Seniuk. A to tylko niektórzy z nich.

Dzięki pracy w mediach spełnione się niejedno moje marzenie. W styczniu 2018 roku w moim życiu dokonała się „dobra zmiana” i zostałem częścią zespołu Radia ZET, z którym jako asystent wydawcy, ale także samodzielny reporter, zajmujący się tematyką kulturalną, byłem związany przez dwa lata. Od 1 kwietnia 2020 roku pracuję z kolei w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej w dziale komunikacji medialnej.


Poza pracą, na co dzień interesuję się tenisem ziemnym, genealogią rodzinną oraz... kulturą. Dlatego też 15 marca 2018 roku uruchomiłem portal „Kultura wokół Nas”.