Współpraca

Kultura wokół Nas to portal poświęcony różnym odsłonom kultury – od najnowszych wystaw w muzeach i galeriach w Polsce i za granicą, premierowych spektakli teatralnych, oper, baletu czy festiwali muzycznych – przez filmy po zapowiedzi książek. Słowem wszystko, co nowe i godne polecenia.

Od 15 marca 2018 roku na łamach portalu ukazało się niemal dwa tysiące newsów, w tym 150 o sztuce, ponad 300 o teatrze, 650 o kinie, a także 800 dotyczących literatury. Na stronie kulturawokolnas.pl można je znaleźć w zakładce Aktualności. Jako Polecane znalazły się Wywiady, a także publikowany na profilu na Instagramie – Cykl ocen, ostatnio dotyczący przede wszystkim najnowszych spektakli. Z kolei zakładka Multimedia zawiera plakaty teatralne oraz filmowe.

 

Patronaty i działania promocyjne

Szczególne miejsce na portalu zajmują materiały będące efektem współpracy – zarówno w oparciu o Patronaty, jak i Działania promocyjne. Wśród partnerów mogę wymienić m.in. Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Teatr Klasyki Polskiej, Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą – Polonika, Muzeum Karykatury, Centrum Praskie Konesera, Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, Festiwal Ogrody Muzyczne, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Marginesy, Prószyński Media, Wydawnictwo SQN, Wydawnictwo Słowne, Wydawnictwo Filia, Wydawnictwo Mando, Wydawnictwo Szara Godzina, Dom Wydawniczy Rebis, Millennium Docs Against Gravity czy Ukraina! Festiwal Filmowy.

Niezwykle ważnym etapem funkcjonowania portalu Kultura wokół Nas było nawiązanie współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną w ramach jej programu PGE Kulturalna Grupa Energetyczna. To pozwoliło czynnie uczestniczyć w promocji wystaw i wydarzeń towarzyszących, w tym edukacji takich placówek jak: Muzeum Narodowe w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Narodowe w Kielcach czy Zamek Królewski na Wawelu.

 

Zapraszam nowych partnerów do współpracy

Jestem otwarty na nowych partnerów, z którymi wspólnie będziemy promować kolejne wydarzenia kulturalne. Możliwe są materiały promocyjno-informacyjne, posty na Facebooku (33 tys. użytkowników) i Instragramie (ponad 9 tysięcy obserwujących), wideo-relacje, galerie zdjęć, a także konkursy i rozdania wśród użytkowników portalu Kultura wokół Nas.

Ponadto, bazując na swoim dotychczasowym doświadczeniu zawodowym, jako redaktor i wydawca – jestem gotów do prowadzenia wydarzeń jako konferansjer czy moderator, np. spotkań autorskich czy warsztatów.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem współpracy zachęcam do kontaktu drogą mailową – na adres: adcis@kulturawokolnas.pl bądź poprzez formularz kontaktowy dostępny w zakładce Kontakt.