Hipnotyczny portret ludzi na rozdrożu. „Im dalej w las, tym więcej drzew” w kinach
17 grudnia, 2021
O takiej Warszawie jeszcze nie słyszeliście. Premiera dramatu Masłowskiej w Studio
18 grudnia, 2021

Teatralny świat wyjątkowego kurortu. Premiera „Grand Musical Hotel” w Rampie

To pierwsza inscenizacja Teatru Rampa w tym sezonie na Dużej Scenie (fot. mat. pras.)

40 piosenek wykonywanych na żywo przez cały zespół aktorski oraz gościnnych artystów do muzyki zespołu pod kierownictwem Marty Zalewskiej. Tak ma wyglądać pierwsza przygotowana w tym sezonie inscenizacja na Dużej Scenie warszawskiego Teatru Rampa. Spektakl „Grand Musical Hotel” to tekst autorstwa Michała Walczaka, który nowy dyrektor placówki sam reżyseruje. Artyści zapraszają widzów na „urlop od Polski” i odzyskanie radości życia w jak mówią: „pierwszym na świecie hotelu muzycznym”. Oferuje on Teneryfę, Majorkę i Hawaje w jednym, bez konieczności opuszczania miasta, ponieważ położony jest wśród bloków Targówka. Gwarancją przeżycia w nim przygody życia ma być muzykoterapia.

Grand Musical Hotel to hybryda uzdrowiska, kasyna i spa. Ma być ostatnim azylem dla wszystkich spragnionych wytchnienia od krajowych, covidowych i przedświątecznych gorączek. Wyposażony w sztuczną plażę, wodospad i dżunglę kurort obsługiwany jest przez speców od karnawału – przebranżowionych po pandemii aktorów. O odzyskanie radości życia zadba wyjątkowa obsługa – wśród pokojówek znajdą się upadłe gwiazdy kina i estrady, a w restauracji obsłużą cię laureaci Konkursu Chopinowskiego, Orłów czy Fryderyków.

To z nimi w hotelowym wnętrzu, poprzez musicalowe show z pomocą muzyki i tańca, można wybrać się w niezapomnianą i szaloną podróż do krainy luksusu. Wystarczy zarezerwować miejsca dla rodziny, przyjaciół, żony czy kochanka. Albo spędzić egzotyczny urlop samotnie i oderwać się od szumu miasta. Nie czekaj – przybądź na Targówek. Wielkie premierowe otwarcie turnusu zimowego od 19 grudnia 2021 r.

Fabuła spektaklu

Samolot tanich linii lotniczych Rampa Airlines z lecącymi na grecką wyspę Nudos Polakami wpada w turbulencje i ląduje awaryjnie na tajemniczej wyspie. Błąkający się we mgle turyści zostają wzięci za nielegalnych imigrantów. Uciekając przed wojskiem, dzikimi zwierzętami i przed sobą trafiają do zagadkowego, położonego wśród bloków Grand Musical Hotelu – retrofuturystycznego kurortu przyszłości, ostatniego na świecie azylu dla spragnionych wytchnienia od polityki, inflacji i rodziny, w którym można odbyć podróż na Teneryfę, Majorkę czy Hawaje – bez konieczności opuszczania miasta.

Podczas tygodnia metamorfozy kuracjusze odkryją, że są uczestnikami prokreacyjnego reality show sponsorowanego przez Instytut Demografii, a hotel to przebranżowiony teatr muzyczny, położony nie w Grecji, ale w najbardziej tajemniczej dzielnicy Warszawy – na Targówku.

Obsada i twórcy spektaklu

W obsadzie są aktorki i aktorzy Teatru Rampa: Kamila Boruta, Michalina Brudnowska, Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz, Małgorzata Duda-Kozera, Agnieszka Fajlhauer, Katarzyna Kozak, Dominika Łakomska, Brygida Turowska, Leszek Abrahamowicz, Piotr Furman, Maciej Gąsiorek, Robert Kowalski, Konrad Marszałek, Julian Mere, Andrzej Niemirski, Robert Tondera, Daniel Zawadzki oraz gościnnie – Katarzyna Koziorz, Jowita Kropiewnicka, Agata Łabno, Krzysztof Cybulski, Marcin Januszkiewicz, Michał Meyer i Paweł Mielewczyk.

Z kolei zespół muzyczny, który wystąpi pod kierownictwem muzycznym Marty Zalewskiej (organy, fortepian, synth, wokal – skomponowała również muzykę do spektaklu) tworzą: Krzysztof Zagajewski (gitara elektryczna), Krzysztof Pacan (gitara basowa, bass synth) i Michał Piotrowski (perkusja). Scenografię i kostiumy stworzyła Joanna Walisiak, choreografię – Krystian Daniel Łysoń, video – Piotr Pawlus. Za reżyserię światła odpowiada Maciej Kaszyński, za produkcję – Katarzyna Szybińska, a wśród realizatorów są też Marta Parzychowska (asystentka reżysera) i Anna Krysiak (asystentka scenografki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *