Detektywistyczny thriller o zaginięciu młodego chłopca. Film „Mój syn” w kinach
25 lutego, 2022
Aktualny i odczytywany wciąż na nowo. „Don Juan” Molière’a w Teatrze Nowym w Łodzi
26 lutego, 2022

Piękno jest czymś więcej niż tylko tłem. Komedia „Z miłości do mody” w kinach

W ostatnich latach produkcje o modzie zyskują coraz większą popularność, stały się niemalże odrębnym gatunkiem filmowym. Zapraszają widza za kulisy wielkich pokazów i zdradzają jakimi prawami rządzi się świat wielkich projektantów i silnych, wpływowych kobiet. Tak właśnie jest w przypadku obrazu „Z miłości do mody”. To film o nadziei, szansie i pięknie, jakie może się pojawić, gdy pójdziemy w życiu za głosem swoich prawdziwych emocji. Spotykają się tu dwie różne kobiety, dwa odmienne charaktery i dwa odległe światy w samym sercu paryskiej mody sygnowanej przez Christiana Diora. W rolach głównych Nathalie Baye – gwiazda serialu „Gdzie jest mój agent?” oraz Lyna Khoudri – aktorka z najnowszego filmu Wesa Andersona „Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”.

Pracująca dla domu mody Christiana Diora Esther pragnie zakończyć swoją karierę głównej krawcowej w wielkim stylu. Ostatnia nadzorowana przez nią kolekcja ma być ukoronowaniem jej dotychczasowych dokonań. Pewnego dnia zostaje okradziona w metrze przez 20-letnią Jade – zbuntowaną dziewczynę, której w życiu daleko do luksusów symbolizowanych przez markę Dior.

Losy obu kobiet splatają się i Esther, mimo początkowego uprzedzenia, dostrzega w złodziejce wielki modowy talent. Zamiast wezwać policję – kobieta postanawia zaopiekować się Jade i proponuje jej pracę w swojej pracowni krawieckiej. Będzie to początek szorstkiej, ale też niezwykle ważnej i pięknej relacji między obiema bohaterkami. Jade dostanie szansę na spełnienie swoich marzeń, a Esther być może znajdzie godną następczynię, która przywróci modowym kolekcjom spod znaku Diora świeżość  i świetność.

Twórcy i obsada filmu

Za reżyserię „Z miłości do mody” odpowiada Sylvie Ohayon („Papa Was Not a Rolling Stone”), a za scenariusz: Sylvie Ohayon („Papa Was Not a Rolling Stone”) i Sylvie Verheyde („Madame Claude”, „Sex Doll”).

W obsadzie filmu znaleźli się: Nathalie Baye („Alibi.com”, „Gdzie jest mój agent?”), Lyna Khoudri („Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”, „Nadzwyczajni”), Pascale Arbillot („Niewinne kłamstewka 2”, „Opowiedz mi o deszczu”), Claude Perron („Emily w Paryżu”), Adam Bessa („Tyler Rake: Ocalenie”) oraz Virgile Bramly („Incepcja”, „Luther”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *