Ma śmieszyć, a przy okazji czegoś nauczyć. Sztuka „Dom otwarty” w Teatrze Polskim
28 stycznia, 2024
Ratując jedno życie, ratujesz cały świat. „Cudowny chłopak. Biały ptak” w kinach
2 lutego, 2024

„Obsesja”. Thriller psychologiczno-erotyczny z Natalie Portman i Julianne Moore

Natalie Portman na ekranie partneruje Julianne Moore (fot. mat. pras.)

Okrzyknięta najlepszym filmem 2023 roku według Vanity Fair i jedną z najważniejszych produkcji, „Obsesja” to także mistrzowsko zrealizowana intryga, w której nic nie jest takie, jakim się wydaje. Bohaterowie, dla których prawda jest tylko grą pozorów, prowadzą między sobą pełną napięcia, uwodzicielską rozgrywkę: kto jest tu obserwowanym, a kto tak naprawdę obserwatorem? To historia, od której nie da się oderwać wzroku – nie tylko za sprawą gwiazdorskiej obsady. W głównych rolach bowiem występują: Natalie Portman oraz Julianne Moore. Pierwsza z nich prezentuje studium szaleństwa na miarę jej aktorskiego popisu w „Czarnym Łabędziu”.

Elizabeth (Natalie Portman) jest zafascynowana Gracie (Julianne Moore): historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic – i swojej wersji prawdy.

W rolach głównych – laureatki Oscara: Natalie Portman i Julianne Moore. Obok dwóch weteranek Hollywood w filmie pojawia się Charles Melton, który za przełomową rolę w „Obsesji” zdobywa kolejne branżowe nagrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *