„Obsesja”. Thriller psychologiczno-erotyczny z Natalie Portman i Julianne Moore
2 lutego, 2024
Humanistyczna love story o zagubionych duszach. Film „Opadające liście” w kinach
9 lutego, 2024

Ratując jedno życie, ratujesz cały świat. „Cudowny chłopak. Biały ptak” w kinach

Ten film to kontynuacja hitu – „Cudowny chłopak” (fot. mat. pras.)

To niezwykła opowieść o potrzebie akceptacji, odwadze i miłości. Akcja filmu „Cudowny chłopak. Biały ptak” w reżyserii Marca Forstera częściowo rozgrywa się we Francji okupowanej przez nazistów. Główna bohaterka, Sara jest Żydówką, którą przed aresztowaniem ratuje jej szkolny kolega, Julien. Po latach, będąc już babcią, opowiada ona tę historię swojemu wnukowi Julianowi, który dowiaduje się wtedy, że swoje imię zawdzięcza pewnemu bardzo wyjątkowemu chłopcu, który żył kilkadziesiąt lat wcześniej. Jej niezwykłe losy są dowodem na to, że ten kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał. W filmie wystąpili: Gillian Anderson, Helen Mirren, Bryce Gheisar, Olivia Ross czy Orlando Schwerdt. Produkcja to ekranizacja bestsellerowej powieści R.J. Palacio – „Biały ptak”, która ostatnio pojawiła się w polskich księgarniach.

Minęło kilka lat od wydarzeń znanych z „Cudownego chłopaka”. Julian usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie traktowanie małego Auggiego, próbuje odnaleźć się w liceum. Rozgoryczony, wściekły na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Na życzliwość reaguje niechęcią, nie umiejąc sobie poradzić z poczuciem winy izoluje się od szkolnej społeczności. Jego nieco ekscentryczna babcia wie jednak, że każdy zasługuje na drugą szansę. Postanawia podzielić się z Julianem poruszającą historią swojej młodości.

Jako dziecko, Sara Blum wiodła szczęśliwe życie z uwielbiającymi ją rodzicami. Ich świat zawalił się, gdy do Francji wkroczyli naziści. Oddzielona od swojej żydowskiej rodziny, Sara otrzymuje pomoc z zupełnie niespodziewanej strony. Od niepełnosprawnego chłopca o imieniu Julien, gotowego zaryzykować wszystko, by ją uratować. I to, mimo iż ona nigdy nie stanęła w jego obronie, gdy był wyśmiewany w szkole przez kolegów. Ukryta w jego domu, odcięta od wszystkiego, znalazła ucieczkę w przyjaźni z Julienem i w świecie, który wspólnie odkrywali każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *