Komedia pomyłek z dużą dawką humoru oraz akcji. Film „Raz, jeszcze raz” w kinach
16 października, 2020
Kulisy największej afery finansowej III RP. Film „Banksterzy” już na ekranach kin
16 października, 2020

Nowa ekranizacja historii, którą pokochały miliony. Film „Tajemniczy ogród” w kinach

Ta jedna z najpiękniejszych baśni wszech czasów po raz kolejny trafia na wielki ekran (fot. mat. pras.)

Choć wydana po raz pierwszy w 1911 roku, powieść Frances Hodgson Burnett wciąż jest uwielbiana zarówno przez młodych, jak i starszych czytelników z całego świata. Historia niekochanej, a przez to agresywnej oraz egocentrycznej dziesięciolatki, która odkrywa miłość i przyjaźń w ogarniętej żałobą brytyjskiej posiadłości, opowiada o uzdrawiającej sile i pięknie dziecięcej wyobraźni i przypomina ludziom o tym, co w nich najlepsze. Nietrudno więc zrozumieć, dlaczego doczekała się aż trzech kinowych ekranizacji, czterech telewizyjnych adaptacji, broadwayowskiego musicalu oraz dziesiątek przedstawień teatralnych. Tym razem za jakość, rozmach i nowatorskie podejście odpowiada producent takich widowisk jak „Harry Potter”, „Paddington” oraz „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Reżyseruje Marc Munden, a w głównych rolach wystąpili: Colin Firth, Julie Walters i Dixie Egerickx, a w polskiej głosu użyczyli m.in. Wojciech Malajkat i Roksana Węgiel.

Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród.

To tu, wraz z miejscowymi chłopcami: Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi.

(fot. mat. pras.)

25 lat od ostatniej ekranizacji

Od ostatniej filmowej ekranizacji minęło ponad ćwierć wieku, dlatego producent David Heyman, który nadzorował przekładanie na język magii kina powieści o Harrym Potterze oraz uroczym misiu Paddingtonie, postanowił, że nadszedł czas, by przedstawić „Tajemniczy ogród” kolejnemu pokoleniu młodych widzów.

Nakręcony w tradycyjnym duchu i zarazem z całą mocą wizualną, na jaką pozwala współczesna technologia, „Tajemniczy ogród” A.D. 2020 zabiera publiczność w niezwykłą przygodę. Nowa ekranizacja staje się dla dzieci i młodzieży na różnych szerokościach geograficznych tym, czym „Tajemniczy ogród” Agnieszki Holland był i wciąż jest dla pokolenia dzisiejszych 30-latków i 40-latków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *