W filmie została opowiedziana historia chłopaków z Sopotu, którzy 20 lat temu byli zgraną paczką, mieli zespół muzyczny i kończyli szkołę średnią. W wyniku splotu różnych okoliczności, paczka rozpadła się, a każdy z nich poszedł w swoją stronę. Bohaterów poznajemy gdy mają po 40 lat, mieszkają w różnych miastach, wykonują różne zawody.
Ich codzienność przerywa niespodziewana wizyta tajemniczej kobiety, która okazuje się być narzeczoną jednego z członków dawnej paczki. Zaprasza bohaterów na wieczór kawalerski – niespodziankę, dla swojego narzeczonego. Mimo wątpliwości, chłopaki przyjeżdżają do rodzinnego Sopotu, aby dowiedzieć się, że ich kolega… nie żyje. Powrót do rodzinnego miasta ożywia stare animozje i liczne wspomnienia. Nieumyślnie krzyżują plany lokalnego półświatka i wpadają w coraz większe tarapaty.
Kobranocka w filmie
Komediowe przygody przyjaciół są pretekstem do odwiedzenia sentymentalnych miejsc w Sopocie – kameralnych uliczek, parków, kortów tenisowych czy molo. Narracja filmu urozmaicona jest retrospekcjami – wspomnieniami bohaterów z lat 90., realizowanymi techniką VHS. Ten zabieg pozwala poznać bliżej postaci filmu oraz przenieść widzów w czasie. W pozostałych rolach występują m.in. Joanna Moro, Aleksandra Szwed, Piotr Cyrwus, Monika Miller, Jacek Fedorowicz, Daniel Olbrychski czy bracia Rafał i Marcin Mroczkowie.
– Miałem ogromny sentyment do tego zespołu od zawsze – mówi o Kobranocce Grzegorz Fobka, producent filmu. – To było moje marzenie, żeby „Kocham cię jak Irlandię” znalazło się w tym filmie. To według mnie jest najlepszy i najbardziej znany utwór rockowy lat 90. Tekst tej piosenki znają właściwie wszyscy, w każdym wieku. Nie przypuszczałem jednak, że tak rozwinie się nasza współpraca i zespół stanie się częścią, nie tylko strony muzycznej, ale również fabuły filmu – dodaje.