Tylko fotografie czy już dzieła sztuki? Wystawa „Helmut Newton: Lubię silne kobiety”
16 października, 2020
Nowa ekranizacja historii, którą pokochały miliony. Film „Tajemniczy ogród” w kinach
16 października, 2020

Komedia pomyłek z dużą dawką humoru oraz akcji. Film „Raz, jeszcze raz” w kinach

To historia chłopaków z Sopotu, którzy byli zgraną paczką, mieli zespół muzyczny i kończyli szkołę średnią (fot. mat. pras.)

To sentymentalna opowieść o grupie przyjaciół, którzy dorastali w latach 90. w Trójmieście, stawiając wspólnie pierwsze kroki w dorosłość. Stąd też charakterystyczna polska muzyka rockowa, która tym wydarzeniom towarzyszy. Można usłyszeć m.in. „Białą flagę” zespołu Republiki, „Kocham cię jak Irlandię”, „Póki to nie zabronione” oraz „Raz, jeszcze raz” zespołu Kobranocka, który utwór i teledysk z udziałem głównych aktorów m.in. Bartłomieja Kasprzykowskiego, Wojciecha Błacha, Arkadiusza Janiczka, Bartosza Żukowskiego oraz Katarzyny Figury promuje sam film w reżyserii Pawła Czarzastego i Krzysztofa Zbieranka.

W filmie została opowiedziana historia chłopaków z Sopotu, którzy 20 lat temu byli zgraną paczką, mieli zespół muzyczny i kończyli szkołę średnią. W wyniku splotu różnych okoliczności, paczka rozpadła się, a każdy z nich poszedł w swoją stronę. Bohaterów poznajemy gdy mają po 40 lat, mieszkają w różnych miastach, wykonują różne zawody.

Ich codzienność przerywa niespodziewana wizyta tajemniczej kobiety, która okazuje się być narzeczoną jednego z członków dawnej paczki. Zaprasza bohaterów na wieczór kawalerski – niespodziankę, dla swojego narzeczonego. Mimo wątpliwości, chłopaki przyjeżdżają do rodzinnego Sopotu, aby dowiedzieć się, że ich kolega… nie żyje. Powrót do rodzinnego miasta ożywia stare animozje i liczne wspomnienia. Nieumyślnie krzyżują plany lokalnego półświatka i wpadają w coraz większe tarapaty.

Bartłomiej Kasprzykowski i Katarzyna Figura (fot. mat. pras.)

Kobranocka w filmie

Komediowe przygody przyjaciół są pretekstem do odwiedzenia sentymentalnych miejsc w Sopocie – kameralnych uliczek, parków, kortów tenisowych czy molo. Narracja filmu urozmaicona jest retrospekcjami – wspomnieniami bohaterów z lat 90., realizowanymi techniką VHS. Ten zabieg pozwala poznać bliżej postaci filmu oraz przenieść widzów w czasie. W pozostałych rolach występują m.in. Joanna Moro, Aleksandra Szwed, Piotr Cyrwus, Monika Miller, Jacek Fedorowicz, Daniel Olbrychski czy bracia Rafał i Marcin Mroczkowie.

– Miałem ogromny sentyment do tego zespołu od zawsze – mówi o Kobranocce Grzegorz Fobka, producent filmu. – To było moje marzenie, żeby „Kocham cię jak Irlandię” znalazło się w tym filmie. To według mnie jest najlepszy i najbardziej znany utwór rockowy lat 90. Tekst tej piosenki znają właściwie wszyscy, w każdym wieku. Nie przypuszczałem jednak, że tak rozwinie się nasza współpraca i zespół stanie się częścią, nie tylko strony muzycznej, ale również fabuły filmu – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *