Żywa legenda muzyki odkrywa prawdę przed światem. Premiera „Wham! George i ja”
11 grudnia, 2020
„Czarodziej z Łysej Góry”. Pierwsze takie opracowanie spuścizny Bolesława Książka
12 grudnia, 2020

Kto okaże się mordercą z hotelu MDM? „Urodzony 22 lipca” online z Bistro Syreny

To pierwsza internetowa premiera spektaklu Teatru Syrena (fot. mat. pras.)

To już czwarta odsłona kryminalnego cyklu – „Morderca jest wśród nas”, wyreżyserowanego przez Joannę Drozdę wespół z widownią. Powstającym kryminalnym wariacjom towarzyszy muzyka grana na żywo. Do tej pory publiczność nie tylko grała role w spektaklach, ale również decydowała o zakończeniu każdego z pokazów. Aktorzy odgrywali ten finał, który zwyciężył w głosowaniu. Kryminalne zagadki osadzone są w historii Warszawy. Scenografię, kostiumy i rekwizyty reżyserka odnajduje w magazynach Teatru Syreny, dając im drugie sceniczne życie. Premiera pierwszych trzech części „Mordercy…” odbyła się w dawnej teatralnej stolarni. Przedstawienie „Urodzony 22 lipca” to pierwsza internetowa premiera Teatru Syrena. Powstało w ramach projektu Społeczna Scena Debiutów realizowanego przez Teatr WARSawy.

Każda z odsłon cyklu „Morderca jest wśród nas” to osobna, zamknięta całość. Tym razem przenosi widzów do roku 1955, a akcja rozgrywa się 21 lipca – w przededniu uroczystego otwarcia Pałacu Kultury i Nauki oraz Stadionu Dziesięciolecia. Twórcy spektaklu czerpią z prawdziwych wydarzeń i historycznych postaci. Ważne role w kryminalnej intrydze odgrywają tu premier Józef Cyrankiewicz i jego żona, aktorka Nina Andrycz.

Przedstawienie „Urodzony 22 lipca” ma nieco zmienioną formę. Tym razem spektakl powstał w działającym w teatrze Bistro Syrena, a jego premiera – z powodu ograniczeń związanych z pandemią – odbywa się online.

(fot. mat. pras.)

Twórcy i obsada spektaklu

Reżyseria: Joanna Drozda, scenariusz sceniczny: Michał Wybieralski i Joanna Drozda, muzyka (debiut kompozytorski): Beatrycze Łukaszewska, scenografia (debiut scenograficzny) oraz produkcja: Aleksandra Ślązak. W obsadzie znaleźli się: Beatrycze Łukaszewska jako Nina Andrycz, Piotr Siejka jako premier Józef Cyrankiewicz, Joanna Drozda jako Kobieta z Aparatu Bezpieczeństwa, Maciej Dybowski jako działacz ZMP i Izabela Perez (debiut aktorski) jako Przedstawicielka Wszystkich Narodów Świata.

Bilety na pokaz spektaklu „Urodzony 22 lipca” (premiera odbyła się w piątek 11 grudnia) oraz pokazy popremierowe (sobota i niedziela 12 i 13.12 od godz. 10 do końca dnia) można kupić za pośrednictwem strony www.teatrsyrena.pl/index/syrena-online.html. Kiedy widzowie będą mogli wrócić do teatru, spektakl wejdzie do repertuaru Syreny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *