Życie i miłość królowej skandalu. Opowieść o polskiej malarce Tamarze Łempickiej
10 grudnia, 2020
Kto okaże się mordercą z hotelu MDM? „Urodzony 22 lipca” online z Bistro Syreny
11 grudnia, 2020

Żywa legenda muzyki odkrywa prawdę przed światem. Premiera „Wham! George i ja”

Andrew Ridgeley i George Michael tworzyli duet Wham! (fot. mat. pras.)

Wyobrażacie sobie święta bez przeboju „Last Christmas”? Dzięki tej piosence Boże Narodzenie to wyjątkowy okres dla każdego. Ta magiczna atmosfera to zasługa dwóch przyjaciół – George’a Michaela i Andrew Ridgeleya. „Wham! George i ja” to jedyna książka pokazująca zakulisowe życie zespołu. To także opowieść o jednym z najbardziej znanych muzyków na świecie, George’u Michaelu – tym cenniejsza, że snuta przez osobę, która znała go jak nikt inny.

Wszystko zaczęło się w 1981 roku, gdy jako osiemnastolatkowie postanowili założyć zespół. Bardzo szybko Wham! stali się ikoną popkultury oraz symbolem lat 80. XX wieku – czasu, kiedy imprezy trwały do białego rana, a ekstrawagancja była w cenie. Kto nie tańczył do takich przebojów jak „Wake Me Up Before You Go-Go” lub „Careless Whisper”? Wielka sława, pierwsze miejsca na światowych listach przebojów, tłum szalejących fanów… tak w skrócie wyglądała historia duetu.

W 1986 roku George Michael i Andrew Ridgeley postanowili zakończyć wspólną działalność. Ich ostatni koncert odbył się na legendarnym stadionie Wembley, a 73-tysięczna widownia zapłakała, nie mogąc pogodzić się ze stratą. Choć minęło już tyle lat od tego wydarzenia, to legenda Wham! jest wciąż żywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *