„Urodzić się kobietą to przekleństwo”. Głośny reportaż o sytuacji w Nepalu
19 września, 2018
Miłość z wielką historią w tle. „Kamerdyner” Filipa Bajona już na ekranach kin
21 września, 2018

Komedia, która trafia prosto w serce. „Kręcisz mnie” hitem na miarę „Nietykalnych”?

Komedia romantyczna z przesłaniem „Kręcisz mnie” to najnowszy hit prosto z francuskich ekranów (fot. mat. pras.)

To nie tylko kolejna francuska komedia, ale film, który może zawrócić w głowach. „Kręcisz mnie” został już doskonale przyjęty przez widzów i krytyków nad Sekwaną. Polscy widzowie mogą spodziewać się humoru bez cenzury, ale z optymistycznym przesłaniem. To w końcu historia bogatego playboya Jocelyna, który chcąc zdobyć serce ukochanej, udaje niepełnosprawnego na wózku inwalidzkim. Nie dziwią więc porównania tej zabawnej, a przy tym wzruszającej komedii romantycznej do kultowych „Nietykalnych”.

Jocelyn jest odnoszącym sukcesy biznesmenem i niepoprawnym podrywaczem. Kiedy na pogrzebie matki poznaje śliczną Julie, postanawia ją uwieść, udając niepełnosprawnego. Kobieta daje się nabrać, a sprawy idą w pożądanym przez Jocelyna kierunku. Przynajmniej do momentu, gdy Julie przedstawia mu swoją starszą siostrę, „podobnie jak on” poruszającą się na wózku inwalidzkim. Jocelyn, który z miejsca zakochuje się w Florence, jest zmuszony kontynuować tę zwariowaną maskaradę.

(fot. mat. pras.)

Komedia z przesłaniem

Film to debiut reżyserski doskonałego aktora komediowego, Francka Dubosca, znanego polskim widzom z występu w przeboju „Asterix na olimpiadzie”. – Ci, którzy nie mogą wstać i iść nie różnią się szczególnie od nas. Ta różnica jest tylko pozorna. W głębi wszyscy jesteśmy podobni. Chciałbym uwrażliwić ludzi, nie chcę jednak popadać w mentorski ton i nikogo pouczać. Chciałbym tylko powiedzieć, że trzeba interesować się ludźmi, tym jacy są wewnątrz. Wszyscy możemy wstać, metaforycznie, jeśli tylko będziemy chcieli – mówi sam reżyser i scenarzysta.

Aleksandra Lamy, która wciela się w filmie w postać Florence opowiada o morale, który według niej wypływa z historii jej bohaterkę. – Wszystko jest możliwe, jeśli tego naprawdę chcesz, że warto zawalczyć o to, co ważne. Choć trzeba mieć na to sposób. To jest bardzo optymistyczny przekaz, w którym miłość to ta najważniejsza siła, która może zdziałać cuda. Może nie jest to jakieś szczególnie odkrywcze, ale warto pamiętać, że miłość potrafi zacierać różnice między ludźmi i pokonywać granice – podkreśla aktorka.

Krytycy zachwyceni

We Francji film pokochali zarówno widzowie, jak i krytycy. „Kino, które trafia prosto w serce! Komedia o niespotykanej elegancji. Romantyczna i zmysłowa. Bawi od pierwszej do ostatniej minuty” – napisał „Cinematographe”. Wtóruje mu „Le Parisien”, który zachęca: „świetna komedia romantyczna. Elegancka, dobrze napisana, pełna zabawnych momentów. Najwyższa nota 5/5”. Film chwalony jest także przez „Spielfilm”, który odnotował: „świetne pomysły, zabawne dialogi i nieprzewidziane zwroty akcji”. Z kolei „Culturebox” ocenia „Kręcisz mnie”, że jest to „wzruszająca i delikatna komedia. Poruszająca. Przeżyjecie wspaniałe kino” .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *