Sukces i pozycja na szczycie gwarancją szczęścia? „Tár” z Cate Blanchett w kinach
24 lutego, 2023
Najbardziej zaczarowany musical wszechczasów. „Piękna i Bestia” w TM w Poznaniu
27 lutego, 2023

Prawdziwa uczta dla fanów kultowych komedii romantycznych. „Plan na miłość” w kinach

Oto rodzina filmowego Pana młodego (fot. mat. pras.)

To międzykulturowa komedia romantyczna naszych czasów, która bawi i wzrusza niezależnie od tego, skąd pochodzimy i w którym miejscu na Ziemi biją nasze serca. Twórcy z wytwórni Working Title („Notting Hill”, „Dziennik Bridget Jones”, „To właśnie miłość”) przedstawiają zupełnie nowe, współczesne podejście do uwielbianego gatunku, w którym angielski styl i humor łączą się z egzotyką odległego wschodu w ujmującej opowieści o miłości, która nie zna granic. Za kamerą produkcji „Plan na miłość” – do scenariusza autorstwa Jemimy Khan – stanął nominowany do Złotego Globu reżyser Shekhar Kapur. Z kolei autorem ścieżki dźwiękowej do filmu jest muzyk, producent i DJ Naughty Boy. W rolach głównych wystąpili: Lily James, Shazad Latif oraz zdobywczyni dwóch Oscarów – Emma Thompson. Czas poślubić nieznajomą!

Jak odnaleźć prawdziwą miłość we współczesnych czasach? Zoe (Lily James), filmowa dokumentalistka szuka odpowiedzi i idealnego faceta w aplikacjach randkowych. Niestety jej relacje z Internetu to pasmo komicznych katastrof, które coraz bardziej niepokoją matkę dziewczyny – Cath (Emma Thompson).

Dla sąsiada i przyjaciela Zoe z dzieciństwa – Kazima (Shazad Latif), sposób na ułożenie życia to zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z piękną panną młodą z Pakistanu. Kiedy się na nie decyduje, Zoe postanawia towarzyszyć mu w pełnej nadziei podróży z Londynu do Lahore. Chcąc sfilmować ślub przyjaciela z wybraną przez rodzinę nieznajomą, sama zaczyna zastanawiać się, czy to odmienne podejście do tematu miłości może ją czegoś nauczyć?

Entuzjastyczne recenzje krytyków z zagranicy

„Udowadnia, że można wiernie trzymać się klasycznej formy komedii romantycznej, a jednocześnie stworzyć coś, co niezwykle zachwyca” – pisze The Hollywood Reporter. „W tym filmie wszystko jest urocze i magiczne, całość mocno chwyta za serce” – dodaje The Wrap. „Zabawna i urzekająca opowieść, która doskonale ukazuje chemię między Lily James i Shazadem Latifem” – podkreśla Screen Daily. „To film, którego trudno nie kochać!” – zachwyca się That Shelf. „Ujmująca energia, w każdej scenie czuć czuły dotyk reżysera” – przyznaje The Film Experience. „Shekhar Kapur powraca z międzykulturową komedią romantyczną nawiązującą do złotej ery gatunku” – zaznacza The Guardian. „Dotyka wszystkich punktów, których dotknąć powinna udana komedia romantyczna” – nie ma wątpliwości Exclaim!.

„Zabawny i czarujący film z silną chemią między dwiema gwiazdami, które doskonale wspiera Emma Thompson” – zauważa Screen International. „Świetna komediowa zabawa, ale to, co naprawdę wyróżnia ten film, to wielka świadomość kulturowa twórców” – ocenia Asian Culture Vulture. „Perfekcyjna komedia romantyczna” – mówi krótko The Arts Guild. „Emma Thompson jest zachwycająca od pierwszej do ostatniej sceny” – publikuje The Friday Times. „Odświeżenie gatunku komedii romantycznej” – głosi Live For Film. „Coś całkowicie niezwykłego!” – donosi Biz Asia. „Opowiada o dwóch bardzo różnych podejściach do znajdowania miłości, jednocześnie celebrując kulturę pakistańską” – podsumowuje Solzy at the Movies.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *