„Ocalała z chińskiego gułagu”. Wstrząsające świadectwo o eksterminacji Ujgurów
10 marca, 2022
Japoński dramat z czterema nominacjami do Oscara. „Drive My Car” w polskich kinach
11 marca, 2022

Komedia pełna życiowych rozterek. Film „Najgorszy człowiek na świecie” w kinach

Film Joachima Triera nominowany jest do Oscara w dwóch kategoriach (fot. mat. pras.)

To figlarna, zabawna i nieprzewidywalna jak sama miłość komedia romantyczna w reżyserii Joachima Triera. Film „Najgorszy człowiek na świecie” otrzymał dwie nominacje do Oscara w kategoriach: Najlepszy Film Międzynarodowy i Najlepszy Scenariusz Oryginalny. Uwagę zwraca grająca w nim aktorka Renate Reinsve, której rolę wymienia się w jednym szeregu obok występów Lady Gagi, Kristen Stewart i Olivii Colman jako jedną z najlepszych kreacji w 2021 roku. Norweski obraz to najlepszy film 2021 roku według magazynu „Vanity Fair” i jeden z najlepszych w zestawieniach takich redakcji jak: „Time”, „IndieWire”, „Variety”, „The Guardian” oraz „Sight and Sound”.

Julie wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna życiowej energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni.

Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.

Najlepsze otwarcie film norweskiego w USA

Obraz ten nie przestaje zachwycać widzów i krytyków na całym świecie, a po amerykańskiej premierze może pochwalić się jednym z najlepszych wyników per screen average w historii filmów nieanglojęzycznych w Stanach Zjednoczonych oraz najlepszym otwarciem filmu norweskiego w amerykańskich kinach w historii.

Dystrybutorem filmu „Najgorszy człowiek na świecie” jest M2 Films.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *