Quasi-remake czy odpowiedź na fascynację? „Peter von Kant” François Ozona w kinach
28 kwietnia, 2023
„1989” w Krakowie i Gdańsku. Rap-musical o upadku PRL i bohaterach Okrągłego Stołu
29 kwietnia, 2023

Dramat w stylu Farhadiego i thriller z atmosferą Finchera. Film „Między lustrami”

Czy twój mąż... to twój mąż? (fot. mat. pras.)

Takiego filmu z Iranu jeszcze nie było. Młode małżeństwo spotyka w nim parę, która jest ich lustrzanym odbiciem. Co zrobisz, gdy spotkasz sobowtóra? Obraz zatytułowany „Między lustrami” wizualnie jest w stylu deszczowego „Siedem” Davida Finchera. Gdyby Ashgar Farhadi zrobił thriller, to byłby najpewniej właśnie taki. To film z tajemnicą, rozgrywający się między słowami. W rolach głównych – najlepszy aktorski duet z Iranu, czyli Taraneh Alidoosti („Piękne miasto”, „Perski Nowy Rok”, „Co wiesz o Elly?” i „Klient”) i Navid Mohammadzadeh („30 gramów” oraz „Leila i jej bracia”).

Pewnego dnia żona spotyka w autobusie mężczyznę łudząco podobnego do swojego męża. Postanawia go śledzić i trafia do mieszkania innej kobiety. Po powrocie do domu zarzuca mężowi zdradę, ale mąż wszystkiemu zaprzecza. A może jednak kobieta się myli?

Podczas wspólnej konfrontacji, okazuje się, że mieszka tam małżeństwo, które jest ich lustrzanym odbiciem. Spotkani małżonkowie, chociaż wizualnie są identyczni, to jednak różnią się od nich charakterami. Ta niecodzienna interakcja z parą sobowtórów sprowokuje między małżeństwami niebezpieczne relacje. Co się wydarzy pomiędzy „małżeńskimi” lustrami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *