„Mam na imię Selma”. Pełna nadziei i odwagi historia ujawniona wieku 98 lat
18 października, 2021
Bruce (Xiaoyu) Liu zwycięzcą XVIII Konkursu Chopinowskiego. Przyznano aż 8 nagród
21 października, 2021

Zdrady, romans, dworskie intrygi. Powieść „Kucharka z Castamar” już na Netflixie

Na podstawie powieść powstał serial produkcji Netlixa (fot. mat. pras.)

To opowieść o miłości, która jest w stanie przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu. Historia o Kopciuszku – zubożała dziewczyna z dobrego domu podbija serce księcia Castamar, dzięki talentowi, urodzie i nieugiętemu charakterowi. „Kucharka z Castamar” to historia silnej, niezależnej kobiety, która w niełatwych czasach musi przetrwać i wywalczyć sobie pozycję, a ponadto sensualna opowieść o kuchni. Fernando J. Múñez, dla którego książka jest jego debiutem powieściowym dla dorosłych, tworzy fascynujący świat intryg, namiętności i smaków, które zniewalają zmysły. Opowiada o silnych kobietach, które buntują się przeciwko swojemu przeznaczeniu, i mężczyznach zdolnych do największej szlachetności i ogromnej podłości. Powieść odniosła sukces w Hiszpanii, a na podstawie książki powstał serial produkcji Netflixa.

Dostatnie życie Clary Belmonte przerywa tragiczna śmierć jej ojca. Zrozpaczona i pozbawiona protekcji młoda dziewczyna zostaje rzucona we wrogi świat. W XVIII-wiecznej Kastylii życiem kobiet rządzą namiętności mężczyzn. Nawet arystokratki padają ofiarami ich bezlitosnych gier, a los wymaga od kobiet niewiarygodnej siły. Ale Clara ma wyjątkowy talent. Jej pasją jest kuchnia, a dania, które gotuje, zniewalają zmysły. Gdy dziewczyna zostaje pomocą kuchenną w posiadłości Castamar wie, że to dla niej szansa, by zawalczyć o siebie.

Tymczasem serce księcia Castamar od dawna czeka, by ktoś je obudził. Gdy mężczyzna stracił ukochaną żonę, pogrążył się w apatii i prawie nie opuszcza swych pokoi. Gdy książę Diego po raz pierwszy próbuje dań swojej kucharki, budzą się jego uśpione zmysły. Również w sercu Clary ów tajemniczy mężczyzna wyzwala ciepło, którego nigdy dotąd nie zaznała. I na które nie może sobie pozwolić. Do czego doprowadzi subtelna gra gestów i spojrzeń, która wkrótce się między nimi rozpocznie? Obecność pięknej kucharki burzy pozorny spokój Castamar. Posiadłość stopniowo zamienia się w kłębowisko intryg, zdrad i sekretów. A to tylko preludium do śmiertelnie niebezpiecznej burzy, która wkrótce ma się przez nią przetoczyć.

O autorze

Fernando J. Múñez to urodzony w Madrycie w 1972 roku, pisarz, scenarzysta, reżyser filmów krótkometrażowych. Ukończył filozofię i studia filmowe. Swoją pierwszą powieść zaczął pisać w wieku czternastu lat, a pierwsze scenariusze filmowe tworzył już jako nastolatek.

W 2012 roku wyreżyserował film fabularny „Las nornas”, który później został zaprezentowany na Festiwalu Filmowym w Alicante i Międzynarodowym Festiwalu Filmowy w Valladolid. Autor książek dla dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *