13 duetów na 30-lecie pracy artystycznej. Oto płyta „Renata Przemyk i Mężczyźni”
4 września, 2020
Powieść „Labirynt pamięci”. Oszałamiający rozmachem fresk o narodzinach Brazylii
8 września, 2020

„Wilczyca. W pogoni za wolnością”. Premiera powieści, która trafi też na srebrny ekran

„Wilczyca. W pogoni za wolnością” to debiutancka powieść Sylwii Koperskiej (fot. mat. pras.)

To pierwsza część trylogii, która jest debiutancką powieścią Sylwii Koperskiej. To historia młodej dziewczyny, która dorasta w toksycznym domu. Odrzucenie przez matkę i brak poczucia bezpieczeństwa sprawiają, że wpada w złe towarzystwo. To opowieść o bolesnym dojrzewaniu, ogromnej potrzebie miłości i akceptacji ze strony bliskich. Jak przyznaje sama autorka, książka zawiera elementy biograficzne i jest swego rodzaju spowiedzią, której wyznanie pozwoliło wyrzucić z siebie złe wspomnienia i uwolnić się od traumatycznych doświadczeń. „Wilczyca” to także opowieść o dążeniu do szczęścia, która daje nadzieję i uczy, aby nigdy nie przekreślać drugiego człowieka, bez względu na jego historię. To dowód na to, że warto wierzyć w siebie, nie wolno się poddawać i zawsze można zmienić swoje życie na lepsze. Potencjał w tej historii dojrzeli filmowcy, którzy jeszcze na etapie powstawania powieści, wykupili prawa do jej ekranizacji.

Karolina to dziewczyna, której z pozoru niczego w życiu nie brakuje. Zamożni rodzice, willa na miarę rezydencji Carringtonów z „Dynastii”, wstęp do najlepszego liceum w mieście… Słowem: „doskonały start w dorosłość”. Jednak każdego dnia, w ścianach luksusowego domu, rozgrywa się jej osobisty dramat – dziewczyny, która nigdy nie zaznała miłości i ciepła domowego ogniska. Nieustanne awantury, poniżanie i odrzucenie przez rodzoną matkę uruchamiają w niej instynkt przetrwania. Dramatyczna potrzeba akceptacji i poczucia bezpieczeństwa popychają Karolinę w stronę ryzykownej decyzji – wstępuje w szeregi mafii złodziei samochodów. 

Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za ten rozdział w życiu? Ile siły musi mieć w sobie zagubiona, wrażliwa dziewczyna, która właśnie została matką i przychodzi jej zmierzyć się z łatką „panny z dzieckiem” w dodatku kryminalistki? Czy nieoczekiwana miłość stanie się drogą ku wolności, a błędy młodości będą nauczką na dalsze życie?

(fot. mat. pras.)

O autorce

Sylwia Koperska urodziła się w 1970 roku w Gdańsku. Jest właścicielką Studio ZEZE w hotelu Marina, managerem w Domu Opieki Społecznej Gniazdo Rodzinne prowadzonego przez Księdza Stefana Wysockiego i koordynatorką Medycznej Strefy Piękna w Grupie LUX MED. W latach 2015–2019 pełniła funkcję Business Development Director w spółce Maciej Zień. Współpracowała z Patrykiem Vegą przy scenariuszu do filmów „Plagi Breslau” i „Kobiety Mafii 2”.

Prywatnie  żona i matka dwóch dorosłych córek. W życiu ceni prawdę, szczerość i życzliwość. Wrażliwa na ludzką krzywdę, wierzy w ludzi i nie przekreśla nikogo. Bezgranicznie kocha wilki, hołdując ich zasadom. Miłośniczka Szekspira i Márqueza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *