„Amerykańskie milionerki”. Barwna kronika elity i arystokracji po obu stronach oceanu
30 sierpnia, 2021
„Waleczne z gór”. Kim były góralki walczące w czasie II wojny światowej?
1 września, 2021

To książka o artyście i o człowieku. Biografia „Chciałem być piosenkarzem”

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 w wieku 74 lat (fot. mat. pras.)

Ta biografia była zaplanowana na 75. rocznicę urodzin Krzysztofa Krawczyka. Stało się inaczej – muzyk odszedł, a książka ukazuje się jako pierwsza niezależna biografia artysty po jego śmierci. Autorka, dziennikarka Anna Bimer, wnikliwie zgłębiła życiorys piosenkarza. „Chciałem być piosenkarzem” to efekt wielu miesięcy pracy i dziesiątek rozmów z osobami, które towarzyszyły Krzysztofowi Krawczykowi na różnych etapach jego życia.

Krzysztof Krawczyk przez niemal sześćdziesiąt lat był obecny na polskiej scenie muzycznej, przez pierwsze dziesięć jako członek zespołu Trubadurzy, a następnie przez prawie pół wieku jako artysta solowy. Obdarzony niezwykłym barytonowym głosem piosenkarz wypromował wiele przebojów.

Pracował z cenionymi artystami z Polski i świata, koncertował – jak sam śpiewał – od „Las Vegas po Krym”. Równie barwne jak życie zawodowe było jego życie prywatne.

O autorce

Anna Bimer to dziennikarka, która pracowała m.in. w „Machinie”, „Pani”, „Polska The Times”, „Zwierciadle” i „Urodzie Życia”. Autorka i współautorka m.in. książek „Być córką i nie zwariować” oraz „Trzeba krzyczeć w obronie deptanych wartości. Rozmowa z Ojcem Ludwikiem Wiśniewskim OP”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *