Nieśmiertelny mistrz polskiej komedii. Biografia „Stanisław Bareja alternatywnie”
5 grudnia, 2019
Wystawa „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu”. Intymny świat twórcy stoi otworem
6 grudnia, 2019

„Telefon to taka czarna skrzynka”. Filmowy hit „Dobrze się kłamie” w Studio Buffo

Sztuka „Dobrze się kłamie” dotyka problemów małżeńskich par w średnim wieku (fot. Bartek Warzecha)

Włoski film „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” to obsypany nagrodami kameralny komediodramat z 2016 roku. Po ten przebój kinowy sięgnęli twórcy spektaklu, w reżyserii Marcina Hycnara. „Dobrze się kłamie” to pełne wrażliwości i nastrojowości połączenie lekkiej komedii i gorzkiego dramatu, osadzonego w duchu oczyszczającego oraz błyskotliwego dialogu. Sztuka dotyka problemów małżeńskich par w średnim wieku. Zastanawialiście się kiedyś, kto spośród waszych przyjaciół coś ukrywa, kto kłamie codziennie albo przynajmniej „nieco ściemnia”? A może by tak zacząć grać w otwarte karty  i co z tego może wyniknąć? Zanim sprawdzicie to w domu, sprawdźcie to w Teatrze Studio Buffo w Warszawie.

Grupa przyjaciół co jakiś czas spotyka się na kolacji. Tym razem planują wspólnie oglądać zaćmienie księżyca. Jego fazy według wielu wierzeń wpływają na nasze zachowanie i nastrój. Ludzie mogą stać się nieprzewidywalni. Zaczyna się jak zwykle: żarty, ploteczki, docinki – jak to wśród przyjaciół, na wesoło. Do czasu, gdy ktoś zaproponował grę.

Co stanie się kiedy wszyscy podzielą się zawartością swojego telefonu, ujawnią maile i SMS-y? Szybko okazuje się, że w ten sposób na jaw zaczynają wychodzić kolejne tajemnice skrywane nie tylko przed znajomymi, ale głównie współmałżonkami. W towarzystwie dochodzi do kolejnych konfliktów, które trudno jest zażegnać. Komu „ściemnianie” wyjdzie na dobre, a kto całkowicie się pogrąży?

(fot. mat. pras.)

Obsada i twórcy

„Dobrze się kłamie” to spotkanie wybitnych aktorskich osobowości. Nazwiska mówią same za siebie: Szymon Bobrowski, Anita Sokołowska, Marcin Perchuć, Olga Bołądź, Wojciech Zieliński, Katarzyna Kwiatkowska, Przemysław Sadowski i Bartłomiej Topa.

Spektakl powstał w oparciu o film Paolo Genovese.Adaptację oraz tłumaczenie przygotował Bartosz Wierzbięta, znany m.in. ze „Shreka” i „Pingwinów z Madagaskaru”. Reżyseruje Marcin Hycnar, scenografia to dzieło Wojciecha Stefaniaka, kostiumy – Martyna Kander, asystentem reżysera jest Agata Zdziebłowskaa produkcję odpowiadają Katarzyna Fukacz i Damian Słonina z Tito Productions oraz Spektaklove, czyli twórcy komediowych hitów: „Boeing Boeing”, „Imię” oraz „Ludzie inteligentni”.

1 Komentarz

  1. wodawfirmie pisze:

    Naprawdę dobrze napisane. Chcę podziękować za Twój trud. Mam nadzieję, że będzie więcej takich wpisów 🙂 Po prostu super. Będę częściej zaglądał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *