Za nic mają postanowienie poprawy. Film „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!” w kinach
22 lipca, 2022
Seks, przemoc, groza, szok. „Zbrodnie przyszłości” Davida Cronenberga w kinach
22 lipca, 2022

Film specjalisty od relacji międzyludzkich. Komediodramat „Superbohaterowie” w kinach

Film opowiada o parze, która walczy o utrzymanie swojego związku (fot. mat. pras.)

Najnowszy film reżysera głośnych „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” oraz „The Place”, to sentymentalny komediodramat, który wprowadza widzów w życie pary młodych ludzi. To opowieść o związkach i tym, jaką rolę odgrywa w nich czas. Reżyser Paolo Genovese, podobnie jak w swoich poprzednich produkcjach, stawia proste, ale głębokie i celne pytania. Niezależnie od tego po jaką formułę sięga, zawsze stara się wzbudzić w widzach głębsze odczucia i zmusić ich do przemyśleń i refleksji. Tym razem zastanawia się, czy miłość na całe życie wymaga określonych supermocy i czy istnieje recepta na udany związek. A jeśli nie? Do współpracy ponownie zaprosił gwiazdy kina włoskiego. W główne role wcielili się: Jasmine Trinca oraz Alessandro Borghi. „Superbohaterowie” byli filmem otwarcia 56. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Varach.

Bohaterów filmu poznajemy w chwili, gdy jako młodzi ludzie zakochują się w sobie na zabój. Malarka Anna i fizyk Marco to para, która jak wielu innych ludzi, postanowiła być razem. Są przekonani, że miłość dana jest raz na zawsze i już do końca swoich dni będą szczęśliwi.

Z biegiem czasu okazuje się jednak, że wspólne życie to nie tylko idylla, ale i mnóstwo trudnych chwil, z którymi niełatwo sobie poradzić. Tytułowi superbohaterowie walczą o utrzymanie związku, przechodząc przez różne, często skrajne, stany emocjonalne – bliskość i samotność, kłamstwa i uczuciowe rozterki, sekrety i zdrady. W końcu radzenie sobie ze wspólnymi problemami czasami wymaga prawdziwie nadludzkiej siły. 

O reżyserze

Paolo Genovese to włoski reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1966 roku w Rzymie. Jest absolwentem ekonomii i biznesu. Zanim Genovese zajął się reżyserią fabuł, pracował w branży reklamowej. Dla słynnej agencji McCann Erickson nakręcił ponad sto reklam. W 1998 roku rozpoczął współpracę z Luką Miniero, czego owocem był krótki metraż „La scoperta di Walter”, a następnie dobrze przyjęty pełnometrażowy debiut „Incantesimo napoletano” (2002).

Po kolejnych zrealizowanych z Miniero filmach, w 2010 roku przyszedł czas na samodzielny reżyserski debiut – „La banda dei Babbi Natale”. Przełomowy dla niego był rok 2016. To właśnie wtedy swoją światową premierę miał przebój „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, który osiągnął spektakularny frekwencyjny sukces oraz doczekał się wielu narodowych wersji – w sumie aż 20, w tym polska „(Nie)znajomi”. Rok później swoją premierę miał nagradzany thriller „The Place”. Genovese dobrze czuje się jako twórca komediowy, a także specjalista od relacji międzyludzkich, tworząc kolejne filmy eksperymentuje z gatunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *