Elizabeth Debicki i Claes Bang kradną go dla Micka Jaggera. „Obraz pożądania” w kinach
30 października, 2020
„Każda piosenka to inny kwiat z ogrodu”. Nowy album Sama Smitha „Love Goes”
30 października, 2020

Szansa na życie bez ran i bólu. Dokument „Efekt motylka” już dostępny na VOD

Dokument „Efekt motylka” to historia heroicznej walki o zdrowie i życie Zuzi Machety (fot. mat. pras.)

To historia heroicznej walki o zdrowie i życie Zuzi Machety – siedmioletniej dziewczynki, cierpiącej na rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną – pęcherzowe oddzielanie się naskórka (Epidermolysis Bullosa, EB). Choroba powoduje otwarte rany na całym ciele i ból porównywalny do oparzenia wrzątkiem. „Efekt motylka” w reżyserii Jarosława Szmidta to wielowątkowa opowieść o sile nadziei, poświęceniu i miłości całej rodziny, która pomaga przezwyciężać codzienne dramaty chorej dziewczynki. Film jest już dostępny na platformie vod.tvp.pl.

O dzieciach z EB mówi się „dzieci motylki”, bo ich skóra jest tak wrażliwa jak skrzydła najdelikatniejszych owadów. Ten film to także historia jednej z najbardziej spektakularnych akcji społecznych pomagania chorym. Dzięki solidarności dziesiątek tysięcy ludzi w Polsce, którzy uwierzyli w moc pomagania, zebrano 6 mln zł na pokrycie kosztów innowacyjnej terapii w USA, która może dać Zuzi nowe życie bez ran i bólu. Trwa trudna i długa walka, emocjonalny rollercoaster, gdzie stawką jest życie Zuzi bez bólu.

– Wierzę, że ludzie są z natury dobrzy, a film jest znakomitą platformą do szerzenia tej wiedzy. W emocjonalnej, przejmującej, ale optymistycznej i jasnej historii mam nadzieję, że uda się nam przekazać wiele dobrej energii – mówi Kamil Przełęcki, producent obrazu. Autorem muzyki do filmu jest Jan A.P. Kaczmarek, laureat Oscara za film „Marzyciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *