Czas na azjatyckie walentynki filmowe. Pięć filmów o miłości na Lunarny Nowy Rok
11 lutego, 2021
Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje. „Helmut Newton. Piękno i bestia”
12 lutego, 2021

Z muzycznej sceny na stołek reżyserski. Film Sii „MUSIC” premierowo już na VOD

W rolach głównych w filmie „MUSIC” występują: Kate Hudson i Maddie Ziegler (fot. mat. pras.)

To dramat muzyczny opowiadający o magii, którą można dostrzec, gdy ktoś, kto nie potrafi komunikować się za pomocą słów i spotyka ludzi, którzy potrafią słuchać sercem. W roli reżyserki debiutuje tu gwiazda światowej muzyki – Sia. – To najlepszy projekt, jakiego się w życiu podjęłam, jest też zarazem najważniejszym i najtrudniejszym ze wszystkich – mówi artystka. W rolach głównych w filmie „MUSIC” występują: nominowana do Oscara i zdobywczyni Złotego Globu Kate Hudson, zdobywca nagrody Tony Award oraz Grammy – Leslie Odom Jr. Maddie Ziegler, która wciela się w rolę tytułowej Music, jest przyjaciółką i muzą Sii od 2014 roku, odkąd wystąpiła w klipie do jej  światowego przeboju „Chandelier”. Film ma już na swoim koncie dwie nominacje do Złotych Globów – dla najlepszego filmu komediowego/musicalu oraz dla najlepszej aktorki w komedii/musicalu – Kate Hudson. Obraz premierowo jest już dostępny na VOD.

Film rozpoczyna się w momencie, gdy żyjąca na własną rękę, z dala od rodziny Zu po śmierci babci, zostaje niespodziewanie jedynym opiekunem Music, swojej nastoletniej przyrodniej siostry, która nie mówi ze względu na zaburzenia ze spektrum autyzmu. – Uwielbiam filmy, które mają w sobie magię i pewną surowość, to samo chciałam zawrzeć w „MUSIC”. Chcę wywołać w ludziach emocje podczas seansu tego filmu – podkreśla Sia.

Obraz łączy w sobie ciepłą opowieść o sile miłości z musicalowymi elementami, które napędzają i wzmacniają historię, przedstawiając widzom barwne życie postaci. Towarzyszą im niesamowite wrażenia dźwiękowe i wizualne, a także taniec, do którego choreografię przygotował Ryan Heffington, długoletni współpracownik Sii. W „MUSIC” zaprezentowano dziesięć utworów stanowiących autorskie kompozycje artystki, stworzone na potrzeby filmu i wykonane przez obsadę. Sia wykreowała doznanie filmowe równie głębokie i wyjątkowe jak tytułowa bohaterka.

(fot. mat. pras.)

Premiera płyty

Film dostępny jest już na VOD: ipla, vod.pl, Orange TV Go, PREMIERY CANAL+, Platforma CANAL+, CHILI, PLAY NOW, NETIA, Multimedia GO, VECTRA TV Online, UPC Polska, TVP VOD, Mojeekino.pl, E-KinoPodBaranami, a od 24 lutego także na DVD.

Równolegle z premierą „MUSIC” ukazuje się nowa płyta Sii z utworami, które można usłyszeć w filmie. Album zawiera m.in. znane już piosenki „Together” oraz „Courage to Change” i jest dostępny zarówno na nośniku CD jak i we wszystkich serwisach streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *