Przedwojenna Polska oczami angielskiego dżentelmena. Reportaż „Rowerem przez II RP”
30 marca, 2021
Zakazane w Chinach, a czytane na całym świecie. Trzy pozycje autorstwa Jung Chang
31 marca, 2021

Szczery, poruszający i pełny czułości debiut reżyserski. „Jeszcze jest czas” już na VOD

Film „Jeszcze jest czas” to debiut reżyserski Viggo Mortensena (fot. mat. pras.)

To poruszająca i szczera opowieść o rodzinie i wszystkich odcieniach miłości, również tych najtrudniejszych. „Jeszcze jest czas” to debiut reżyserski trzykrotnie nominowanego do Oscara aktora Viggo Mortensena, znanego z takich hitów jak „Green Book” czy „Władca pierścieni”. Artysta napisał również scenariusz do filmu oraz wystąpił przed kamerą. U jego boku zagrał Lance Henriksen w znakomitej roli, która od światowej premiery wymieniana była w kontekście Nagród Akademii Filmowej. Partnerują im Sverrir Gudnason i Hannah Gross, a autorem zdjęć do filmu jest Marcel Zyskind. Film można już obejrzeć na platformach VOD.

John wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?

Viggo Mortensen to amerykański aktor duńskiego pochodzenia, który na dużym ekranie debiutował w filmie Petera Weira „Świadek”. W ciągu swojej blisko czterdziestoletniej kariery zagrał u największych reżyserów, m.in. Jane Campion, Briana De Palmy, Ridleya Scotta, Petera Jacksona czy Davida Cronenberga. W 2018 roku wystąpił w filmie „Green Book”, który przyniósł mu nominację do Oscara. Mortensen oprócz aktorstwa zajmuje się także fotografią, malarstwem i poezją, a także prowadzi swoje własne wydawnictwo. Aktor mówi płynnie w ośmiu językach, m.in. angielskim, duńskim, francuskim, hiszpańskim czy włoskim. 

Głosy prasy

„Poruszający, szczery, czuły ” – pisze Steve Pond z The Wrap. Z kolei zdaniem Petera Debruge’a z Variety – „Mortensen ze swoją wrażliwością, cierpliwością i błyskotliwością za kamerą przypomina dokonania dojrzałego Clinta Eastwooda, co w przypadku początkującego reżysera jest szalenie obiecujące!”.

„Najciekawsza w karierze rola Lance’a Henriksena!” – podkreśla John DeFore z The Hollywood Reporter. „Reżyserski debiut Mortensena to niezwykle subtelnie i z wyczuciem opowiedziana historia o relacjach rodzinnych, często zawieszonych pomiędzy przeszłością a teraźniejszością” – dodaje Allan Hunter ze Screen International.

Film można już obejrzeć na platformach VOD: VOD.pl, Premiery CANAL+, Player +, UPC Polska, Play Now, , Vectra, Multimedia Polska, Netia, Rakuten, Moje eKino, TVP VOD, IPLA, Nowe Horyzonty VOD oraz Orange VOD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *