Szansa na życie bez ran i bólu. Dokument „Efekt motylka” już dostępny na VOD
30 października, 2020
„Uwolnić Melanię”. Poznajcie sekrety najbardziej tajemniczej Pierwszej Damy USA
3 listopada, 2020

„Każda piosenka to inny kwiat z ogrodu”. Nowy album Sama Smitha „Love Goes”

Sam Smith to jeden z najpopularniejszych brytyjskich artystów (fot. wikipedia.org)

Po serii samodzielnych singli, w tym duetach z Demi Lovato czy Calvinem Harrisem oraz sukcesów na przecięciu świata muzyki i filmu w postaci Grammy, BRIT, Złotego Globa i Oscara, czas na nowy album. Sam Smith – jeden z najpopularniejszych brytyjskich artystów – zaprezentował płytę „Love Goes”. Jej premierę uczcił koncertem w kultowym Abbey Road Studios. W repertuarze nie zabrakło nagrodzonych już przebojów takich jak: „Stay With Me”, „Lay Me Down” czy „Too Good At Goodbyes”. Sam Smith wykonał również po raz pierwszy materiał z „Love Goes”, w tym singiel „Diamonds”. – Posłuchajcie tych piosenek z otwartym sercem, traktujcie każdą jako inny kwiat z ogrodu, bawcie się przy nich. Przy pisaniu kilku z nich nie chcieliśmy brać wszystkiego na poważnie. Mam nadzieję, że uśmiechniecie się przy tych kawałkach, bo dzięki nim uśmiech zagościł też na mojej twarzy – powiedział artysta.

Pierwszą zapowiedzią nowego materiału był duet z Burna Boy „My Oasis”, natomiast wiodący singiel albumu „Love Goes” to „Diamonds” – kawałek w wydaniu tanecznym o wyzwalającej miłości przeżytej bez żadnego żalu, w którym wokal Sama Smitha błyszczy jak tytułowe minerały. Do utworu powstał klip wyreżyserowany przez Luke’a Monaghana, który wcześniej zrealizował teledyski do „Too Good At Goodbyes” i „Writing’s On The Wall”. Oznacza to, że ich wspólna praca zgromadziła ponad 2,5 miliarda streamów.

W trackliście poza „My Oasis” i „Diamonds” i znalazł się też utwór „Kids Again”, do którego klip, jak i okładkę płyty stworzył słynny na całym świecie brytyjski fotograf modowy oraz reżyser Alasdair McLellan („Vogue”, Kim Jones, Louis Vuitton). Jako utwory dodatkowe pojawią się single wydane pomiędzy płytami, w tym m.in. duety z Normani, Calvinem Harrisem oraz Demi Lovato.

Sam Smith o pracy nad płytą

Lista współtwórców „Love Goes” jest imponująca. Znaleźli się na niej m.in. Steve Mac (Ed Sheeran, Celine Dion), Shellback/MXM (Robyn, P!nk, Britney Spears), Labrinth, Stargate, Guy Lawrence z Disclosure oraz Jimmy Napes.

– Ostatnie dwa lata były najbardziej eksperymentalnym czasem w moim życiu, nie tylko osobiście, ale i muzycznie. Za każdym razem w studiu obiecywaliśmy sobie, że będziemy sięgać gwiazd, bez ograniczeń. Efekty są magiczne, terapeutyczne i po prostu przyjemne. Moja miłość do muzyki jest bardzo szeroka, a wszystkie guilty pleasures zamieniam w pleasures. Żadnej winy, żadnego wstydu, czysta miłość do śpiewania, tworzenia i tańczenia. Czuję olbrzymią wdzięczność do wszystkich ludzi, którzy docenili moją kreatywność oraz obrany przeze mnie kierunek i pozwolili być kimkolwiek zechcę w studiu – podkreśla Sam Smith.

(fot. mat. pras.)

Pasmo sukcesów

Dotychczasowy katalog Sama Smitha liczy 30 miliardów streamów. Oba albumy artysty trafiły na szczyt list sprzedaży w USA oraz Wielkiej Brytanii. W 2019 „Stay With Me” stało się pierwszym utworem Sama, który zdobył miliard streamów na Spotify, a wkrótce w te ślady poszedł singiel „Too Good At Goodbyes”. W ramach trasy koncertowej „The Thrill Of It All World Tour” muzyk zagrał ponad 100 koncertów na całym świecie i sprzedał ponad milion biletów.

Konto artysty na YouTube ma ponad 10 mln subskrybcji – mało który wykonawca brytyjski może poszczycić się podobnym wynikiem. W trakcie swojej kariery Sam sprzedał ponad 25 mln egzemplarzy albumów i siedem razy trafił na szczyt najpopularniejszych singli w Wielkiej Brytanii, w tym m.in. z utworem „Writing’s On The Wall”. To pierwszy utwór nagrany do Bonda, który znalazł się na szczycie zestawienia, dzięki czemu Smith trafił do Księgi Rekordów Guinessa. Dodatkowo gwiazdor ma na koncie cztery Grammy, trzy BRIT oraz Oscara i Złoty Glob.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *