Kobieta jest oprawcą, a mężczyzna ofiarą. Melodramat „Królowa Kier” już w kinach
7 czerwca, 2019
Historia potrafi inspirować do działania. Film „Milcząca rewolucja” w kinach
7 czerwca, 2019

Po Eurowizji Junior i „The Voice Kids” czas na płytę. Nowy album „Roksana Węgiel”

Roksana Węgiel to zwyciężczyni 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci oraz pierwszej polskiej edycji programu „The Voice Kids” (fot. Natalia Lebik)

Po udanym debiucie na scenie muzycznej, Roksana Węgiel wypuszcza na rynek swój pierwszy album. Ta utalentowana 14-latka już udowodniła, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych i pomimo młodego wieku ma na koncie wiele sukcesów. To przede wszystkim zwycięstwo w pierwszej polskiej edycji telewizyjnego show „The Voice Kids” oraz pierwsze miejsce w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbywającym się w Mińsku. Nastoletnia piosenkarka, po tak owocnym początku kariery, nie zwalnia tempa i właśnie ukazał się jej debiutancki album. Na płycie zatytułowanej po prostu „Roksana Węgiel” znalazło się 13 utworów, a wśród nich wydane już wcześniej single, takie jak „Lay Low”, „Anyone I Want To Be”, „Obiecuję”, czy „Żyj”. Teledyski do tych piosenek w serwisie YouTube osiągnęły ponad 70 milionów wyświetleń.

Sam tylko debiutancki kawałek „Żyj” wyświetlono prawie 13 milionów razy, a Roksana otrzymała za niego złotą płytę podczas gali Bestsellery Empiku 2018. Drugim singlem był utwór „Obiecuję”. Artystka współpracowała też z Edytą Górniak, z którą w duecie nagrała piosenkę „Zatrzymać chwilę” na potrzeby promocji filmu animowanego „Hotel Transylwania 3”, w którym użyczyła głosu postaci Lucy.

Nastolatka została też triumfatorką Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Nagranie występu oraz teledysk do utworu „Anyone I Want To Be” biło rekordy popularności w serwisie YouTube i łącznie obejrzało je ponad 40 milionów osób. Oprócz tego piosenka promowała film animowany „Manu. Bądź sobą”. W styczniu 2019 roku Roksana otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Kolejne single z zagranicznym producentem

12 kwietnia 2019 roku ukazał się singiel „Lay Low”, który pod pseudonimem ROXIE trafił również na zagraniczne rynki. Był to pierwszy nowy utwór po wielkim sukcesie na Eurowizji Junior 2018. To nowoczesny, bardzo chwytliwy popowy kawałek, a głos Roksany w tym utworze brzmi niezwykle mocno i dojrzale. Za produkcję singla odpowiada australijski producent Steve Manovski, który ma na swoim koncie hity dla takich gwiazd jak: Sigala, Ella Eyre, Hardwell i wielu innych.

Jeszcze przed premierą płyty w serwisach muzycznych ukazały się dwa single: „Bunt” oraz „Dobrze jest, jak jest”. Za produkcję tego drugiego utworu odpowiada Cutfather, który produkował dla takich gwiazd jak: Katy Perry, Liam Payne, Sigala, Olly Murs czy Kylie Minogue. – Każdy ma w swoim życiu taką osobę, od której chce się odciąć i są to toksyczne relacje. Nie warto po prostu w takie coś się angażować. Trzeba w pewnym momencie powiedzieć „stop” – mówi o swoim najnowszym singlu Roksana. Młoda wokalistka podkreśliła, że „tytuł utworu wcale nie musi odnosić się do relacji damsko-męskich”. – Każdy może odnaleźć w niej swoje znaczenie, na przykład komentarz do toksycznej relacji przyjacielskiej – przyznała wokalista. W maju 2019 roku Roksana pojawiła się w charakterze gościa specjalnego w trakcie 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *