„À propos niczego” Woody’ego Allena. Autobiografia jednego z największych reżyserów
10 listopada, 2020
„Ludowa historia Polski”. Opowieść widziana oczami ubogich i niewykształconych
12 listopada, 2020

„Demi Moore. Intymnie”. Szczera i bezkompromisowa autobiografia gwiazdy Hollywood

Demi Moore odważnie opowiadzieła historię swojego prywatnego życia (fot. AP)

Od nieszczęśliwego dzieciństwa, prób samobójczych matki przez gwałt, nieudane trzy małżeństwa, zdrady, uzależnienia i poronienie, aż po moment, kiedy nauczyła się samoakceptacji i odzyskała nie tylko córki, ale też samą siebie. Gwiazda Hollywood Demi Moore odważnie i bez pozy opowiada historię swojego prywatnego życia. Napisanie tej książki wymagało od niej wiele odwagi. Każda kolejna strona autobiografii „Demi Moore. Intymnie” udowadnia, że akurat odwagi, nawet jeśli sama nie do końca była tego świadoma, nigdy jej nie brakowało. I że nawet największe gwiazdy miewają w życiu pod górę.

Świat pokochał ją za rolę Molly w filmie „Uwierz w ducha”. Potem zagrała m.in. w „Szkarłatnej literze” czy „Niemoralnej propozycji”. Gdy w 1996 roku za rolę w filmie „Striptiz” dostała rekordową gażę 12 milionów dolarów, została najlepiej opłacaną aktorką w Stanach Zjednoczonych i została okrzyknięta symbolem seksu. Demi była na szczycie. Po pierwszym, nieudanym małżeństwie, przez ponad dekadę, Moore żyła w szczęśliwym związku z Brucem Willisem. Stanowili wzorowe hollywoodzkie małżeństwo, które doczekało się trzech córek, a ona wreszcie spełniała się jako matka. Do historii przeszło jej legendarne zdjęcie z okładki „Vanity Fair”, na którym pozuje nago w zaawansowanej ciąży.

Nawet, kiedy nagle z medialnym hukiem rozpadło się małżeństwo z Willisem, wydawało się, że los jej sprzyja. Znalazła miłość u boku o 15 lat młodszego Ashtona Kutchera, który właśnie podbijał „fabrykę snów”. Miała wszystko: rodzinę, karierę i seksapil, którego zazdrościły jej nawet młodsze aktorki. Okazuje się, że pod tą warstwą pozłotka kryła się ogromna tragedia.

Lawina problemów

Dzieciństwo miała pozbawione miłości i stabilizacji, pełne za to kłamstw i obłudy. Matka regularnie próbowała popełnić samobójstwo. Mężczyzna, którego przez lata uważała za ojca był pijakiem i hazardzistą zadłużonym u mafii. W wieku 15 lat została zgwałcona przez przyjaciela matki, który zapytał ją „jakie to uczucie być stręczoną przez matkę za 500 dolarów?”. Sama Demi próbowała w jakikolwiek sposób poczuć, że jej życie jest coś warte.

Mało kto wiedział, że aktorka uzależniła się od alkoholu i kokainy. Nie potrafiła zaakceptować swojego ciała, które katowała drakońską dietą i ekstremalnymi ćwiczeniami. Jednak szukała miłości i akceptacji. Mieszanka używek prawie zabiła ją na oczach córek i sprawiła, że nie chciały mieć z nią więcej do czynienia. Podczas gdy jej życie się rozpadło, mąż zdradzał, dzieci przestały się odzywać, postanowiła stawić czoło przeszłości, żeby móc pójść dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *