Nominacje do Oscara i BAFTA oraz dwa Złote Globy. Film „Przesilenie zimowe” w kinach
26 stycznia, 2024
Ma śmieszyć, a przy okazji czegoś nauczyć. Sztuka „Dom otwarty” w Teatrze Polskim
28 stycznia, 2024

Skrywane opinie, frustracje, a nawet tajemnice. Nowa komedia „Wyjątkowy prezent”

W spektaklu występują: Aleksandra Popławska, Jan Wieczorkowski i Marcin Bosak (fot. mat. pras.)

„Każdy człowiek jest zagadką dla swojego bliźniego” – pisał Charles Dickens. Czy nietrafiony prezent potrafi zepsuć cały urodzinowy wieczór? Niestety może nie tylko zniszczyć imprezę, ale także stać się pretekstem do wygłaszania skrywanych opinii, frustracji, a nawet tajemnic. Ile jednak nowych wiadomości może udźwignąć jeden człowiek i która z nich okaże się nie do zaakceptowania? Sztukę komediową autorstwa Didier Carona postanowił wyreżyserować Tomasz Sapryk. Zaangażował do spektaklu doskonale znanych aktorów: Aleksandrę Popławską, Marcina Bosaka i Jana Wieczorkowskiego.

Eric kończy 50 lat, a jego żona Sabine przygotowała kameralną kolację, na którą zaprosiła najlepszego przyjaciela i wspólnika, Gillesa. Co podarować przyjacielowi, który już ma wszystko i znacie się ponad 30 lat? Nieśmiertelne skarpetki czy znowu krawat? Może czas na bardziej wyszukany i przemyślany prezent? Tym bardziej, że jubilat kończy 50 lat.

Czy jeden, niezwykle odważny i drogi prezent może wpłynąć na dalszą przyjaźń i relacje rodzinne? Od rozczarowań po nieoczekiwane zwroty akcji, wieczór okaże się mniej spokojny niż się spodziewano.

Za tłumaczenie sztuki odpowiada Witek Stefaniak, za kostiumy – Aneta Suskiewicz, za make-up – Katarzyna Rawska, a kierowniczką produkcji jest Marta Gierzyńska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *