Groteskowy portret filmowego biznesu. Komedia „Tam gdzieś musi być niebo” w kinach
10 stycznia, 2020
Kronika zmieniającego się świata inspirowana własnym życiem. Nowa powieść Eduardo Mendozy
11 stycznia, 2020

Nic nie jest takie, jak nam się wydaje. Niemoralna komedia „Mayday” w kinach

W rolach głównych Anna Dereszowska i Piotr Adamczyk (fot. mat. pras.)

Jeden mężczyzna, dwie żony i setki kłopotów, a do tego potężny ładunek śmiechu, nieprzewidziane zwroty akcji i popularni aktorzy w nowych wcieleniach. „Mayday” to przezabawny film, którego scenariusz powstał na podstawie sztuki, która podbiła serca widzów na całym świecie od europejskich stolic aż po nowojorski Broadway. W Polsce była dotąd wystawiana wiele razy w kilkudziesięciu teatrach na terenie całego kraju. Ekranizacji tej jednej z najlepszych komedii świata, która bawi do łez wszystkich niezależnie od miejsca zamieszkania, poglądów czy aktualnej pogody, podjął się Sam Akina, reżyser przebojowych „Planety Singli 2” i „Planety Singli 3” oraz Hanny Węsierskiej, współscenarzystki hitów „Lejdis” i „Śniadanie do łóżka”. W rolach głównych wystąpili: Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska i Weronika Książkiewicz, którym partnerują Andrzej Grabowski Adam Woronowicz oraz wielu innych.

Janek Kowalski prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi, z którą mieszka w Warszawie oraz… jest mężem Marysi, z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Janek jednak kocha je równie mocno – jedna go wspiera, a druga sprawia, że ​​czuje się jak mężczyzna. Pewnego dnia zdarza mu się nieoczekiwany wypadek.

Paniczna ucieczka ze szpitala, grupa bandytów żądająca zawrotnej sumy pieniędzy oraz depczący mu po piętach policjant, to nic w porównaniu z tym, co może się stać z życiem Janka, jeżeli którakolwiek z jego ukochanych dowie się o podwójnym małżeństwie. Z pomocą przychodzi mu dawny znajomy – Staszek. Wspólnie wyruszają w podróż, która nie może skończyć się dobrze. Lawina zdarzeń, pomyłek i niewyobrażalnych zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Małe kłamstewka będą miały kolosalne skutki.

(fot. mat. pras.)

Czy prosty rolnik jest w stanie oszukać dwie żony?

Są w życiu momenty, w których nieodzowna staje się umiejętność wymyślania kłamstw na poczekaniu. Zwłaszcza, gdy ma się… dwie żony i przypadkiem znajdzie się w opałach. Gdy głęboko skrywane niemoralne tajemnice mogą wyjść na jaw, można wymyślić na przykład daleki taksówkarski kurs do Łodzi. Można też wesprzeć się oszustwami przyjaciela, który gdy trzeba pomóc kumplowi, brawurowo udaje farmera. Jednak w prawdziwym świecie nawet jeśli naprawdę umiesz kłamać i masz w tym najlepszego z możliwych wspólnika, w pewnym momencie wszystko i tak wyjdzie na jaw, a męskie kłamstewka okażą się nieść za sobą kolosalne skutki.

W rolę rolnika z niepodrabialnym łódzkim akcentem wcielił się Adam Woronowicz, Piotr Adamczyk gra niewiernego męża, a Anna Dereszowska i Weronika Książkiewicz to żony, przed którymi nic się nie ukryje. Partnerują im jeszcze m.in. Tomasz Oświeciński, Ewa Kasprzyk i Krzysztof Czeczot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *