Eastwood to prawdziwy amerykański samotny wilk. Biografia „Clint. Życie i legenda”
18 czerwca, 2021
Atrybut niepodległego państwa. Wystawa „Symbole wolności bałtyckiej” w Podchorążówce
20 czerwca, 2021

Pierwszy polski film o miłości w „Pokoleniu Z”. „Ostatni Komers” już w kinach

To nowy film debiutanta – Dawida Nickela, który był sensacją Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (fot. Jakub Socha)

To oparty na motywach fragmentów powieści „Ma być czysto” Anny Cieplak pełnometrażowy debiut fabularny Dawida Nickela, zarazem współautora scenariusza do filmu. W obsadzie znaleźli się aktorzy młodego pokolenia: Sandra Drzymalska, Mikołaj Matczak, Nel Kaczmarek, Zofia Świątkiewicz i Jakub Wróblewski. Jedną z głównych ról zagrał z kolei Michał Sitnicki, odnaleziony przez reżysera na Instagramie. „Ostatni Komers” został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków. Ma już na swoim koncie nagrodę Jury Młodych oraz nagrodę dla najlepszego filmu w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Akcja filmu rozgrywa się w ostatnim tygodniu szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

– To jest historia o wszystkim co pierwsze, a co za tym idzie – najintensywniejsze. Pierwszy joint, pierwszy seks, pierwsze zakochanie i złamane serce. Miejscem akcji jest małe miasto, blokowe osiedle i miejski basen, na którym najchętniej przesiadują nasi bohaterowie – zdradza producentka filmu, Marta Habior.

(fot. Jakub Socha)

Muzyka w filmie

Ważnym elementem filmu jest muzyka, można usłyszeć kawałki od: DJ Lotos, Low Roar, Duit, Kalwi&Remi, Hania Rani, Bella Ćwir, Rysy, Rotterdam Terror Corps czy MX TORO.

Za produkcję z ramienia No Sugar Films odpowiadała Marta Habior. Koproducentem jest Telewizja Polska, a partnerami: ColorOFFon i Halo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *