Indywidualne losy bohaterów na tle historii kraju. Film „Najlepsze lata” w kinach
18 czerwca, 2021
Przedsionek ziemi obiecanej z bliska. Reportaż „Greenpoint. Kroniki Małej Polski”
18 czerwca, 2021

Eastwood to prawdziwy amerykański samotny wilk. Biografia „Clint. Życie i legenda”

Tego człowieka rozpoznaje się po jednej sylabie, a 31 maja obchodził 91. urodziny (fot. flickr.com)

Eastwood to jeden z największych sukcesów Hollywood. Pierwotnie znany z grania w westernach – od tego czasu pokazał jednak szeroki repertuar aktorski i udowodnił, że jest nie tylko utalentowanym odtwórcą ról, ale również wybitnym reżyserem. Poza pracą Clint słynie z silnej osobowości, nigdy nie kryje się ze swoimi poglądami. Kiedy ukazała się ta biografia, krytycy chwalili ją za rzetelność zebranych materiałów, a jej bohater wpadł we wściekłość do tego stopnia, że pozwał autora o 10 milionów dolarów. Skutkiem pozwu był zakaz rozpowszechniania książki w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie sprawa zakończyła się bez kary. Zaktualizowana książka „Clint. Życie i legenda” powstała na podstawie wyczerpujących rozmów z osobami bliskimi Eastwoodowi, dokumentów i materiałów o produkcji zarówno jego najsłynniejszych filmów, jak i mniej znanych dzieł. To pozycja obowiązkowa dla szerokiego grona jego wielbicieli oraz dla wszystkich interesujących się historią Hollywood.

– Jest symbolem. To wiemy. Jest gwiazdą – to wie każdy kinoman. To także polityk, biznesmen, aktor, reżyser, muzyk. Ale jaki jest naprawdę? Co ukrywa za stalowym błyskiem oczu – jakie sekrety? Autor książki próbuje się dowiedzieć, kim jest jedna z najbardziej ikonicznych postaci kina. Clint Eastwood. Człowiek legenda i tajemnica – mówi dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska.

– Przebiegły i leniwy. Charyzmatyczny i niewierny. Świetny aktor i jeszcze lepszy reżyser. Jeśli kiedykolwiek chcielibyście się dowiedzieć, jaki naprawdę jest Clint Eastwood, to właśnie teraz – czytając tę książkę – poleca krytyk filmowy Tomasz Raczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *