Nowy film Pedra Almodóvara z dwoma szansami na Oscara. „Matki równoległe” w kinach
18 lutego, 2022
Takiej jej nie znacie. Książka „Błyskawica. Historia Wandy Traczyk-Stawskiej”
23 lutego, 2022

Pełna świeżej, młodzieńczej energii komedia obyczajowa. „Zakochana Anais” w kinach

Film to pełna namiętności historia miłosnego trójkąta (fot. mat. pras.)

To swego rodzaju manifest współczesnych młodych kobiet, które zadają sobie egzystencjalne pytania o życie, związki, pożądanie i karierę. Film „Zakochana Anais” to zmysłowa, pięknie sfotografowana historia młodej, zwariowanej 30-letniej kobiety na życiowym rozdrożu, która poszukuje własnej tożsamości – także tej seksualnej, odkrywaniu siebie i pokonywaniu własnych ograniczeń. Reżyserka Charline Bourgeois-Tacquet, dla której jest to debiut fabularny, pisząc scenariusz odnosiła się do swoich własnych przeżyć, a także do doświadczeń innych kobiet w jej wieku. Dzięki temu, uchwycona z kobiecej perspektywy historia, staje się prawdziwa i osobista. Obraz miał swoją światową premierę na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes, gdzie wywołał spore zamieszanie. Konfrontację młodości z doświadczeniem uosabiają role Anaïs Demoustier oraz gwiazdy kina europejskiego – Valerii Bruni Tedeschi.

Anaïs to jeden wielki chaos. W wieku 30 lat nie może usiedzieć w miejscu. Ciągle pędzi, nigdy się nie zatrzymuje. Przemierzająca ulice Paryża na rowerze, zawsze spóźniona, roztargniona, niedyskretna. Nawet jeśli nie ma grosza przy duszy, trudno odmówić jej w tym wszystkim uroku. Niemożliwe, by odnalazła się w klasycznym związku, pracowała w biurze i wiodła ustatkowane życie. Młoda kobieta zdaje sobie jednak sprawę, że jest tuż przed sporymi zmianami w swoim życiu.

Związek z Raoulem należy już do przeszłości, przed nią z kolei konieczność zmierzenia się z powracającą chorobą matki. Jakby mało było komplikacji, pewnego dnia na przyjęciu poznaje starszego, żonatego mężczyznę i ulega jego urokowi. Nie zastanawiając się nad konsekwencjami, wdaje się z nim w romans. Jednak ta fascynacja nie trwa długo. Szybko okazuje się jednak, że osobą, do której najbardziej chce się zbliżyć, wcale nie jest Daniel. Anais nieoczekiwanie zakochuje się w intrygującej żonie swojego kochanka – Émilie i teraz zrobi wszystko żeby ona odwzajemniła to uczucie. Czy jej się to uda? To chwilowe zaślepienie czy głębsza fascynacja? Względne bezpieczeństwo, a może podjęcie ryzyka? Na te pytania pełna zapału, ale i uroczej lekkomyślności Anaïs będzie musiała znaleźć odpowiedzi. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *