Satyra na współczesną Francję. Film „Biegacz, dziwka, Arab, mąż” już w kinach
5 sierpnia, 2022
Pierwsza kobieta, która samodzielnie władała Rosją. Powieść biograficzna „Caryca”
10 sierpnia, 2022

Ona, on, ich dzieci i teściowie z piekła rodem. Komedia „Każdy wie lepiej” w kinach

(fot. Andrzej Wencel)

Nie każda rodzina musi być taka sama. W tej dość zwariowanej każdy chce rządzić i układać życie innym po swojemu i oczywiście „Każdy wie lepiej”. Nie wystarczy, że dwójka głównych bohaterów: Ania (Joanna Kulig) i Grzesiek (Michał Czernecki) się kochają i chcą stworzyć nowy dom. Dogadać muszą się jeszcze ich dzieci, eks-partnerzy i oczywiście rodzice. A co, jeśli ci ostatni zawrą pakt, by za wszelką cenę rozbić ich związek? Czy zderzenie dwóch zupełnie odmiennych światów zakończy się apokalipsą czy powstaniem zupełnie nowej, nowoczesnej rodziny? „Każdy wie lepiej” to pełna humoru i wzruszeń komedia, w której przeszłość upomni się o swoje. W obsadzie u boku Joanny Kulig i Michała Czerneckiego są również m.in. Andrzej Seweryn, Grażyna Szapołowska, Maciej Musiałowski oraz Ewa Wencel.

Ania i Grzesiek poznali się w szkole swoich dzieci. Próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Oboje po przejściach, znaleźli w sobie oparcie, żyjąc przez pewien czas „na dwa domy”. Ukrywali swój związek przed swoimi dziećmi z poprzednich małżeństw. Kiedyś prawda musiała jednak wyjść na jaw, zwłaszcza że zrodziło się między nimi prawdziwe uczucie. Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „żyli długo i szczęśliwie”… ale nie dla tej dwójki.

Ania i Grzesiek rzucili swój związek na głęboką wodę i zamieszkali razem, by stworzyć tzw.  rodziną patchworkową. Ich związek zostaje jednak wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać rodzice oraz byli partnerzy. Te dwie rodziny wiele różni, ale mają jeden cel – rozbić związek Ani i Grześka. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin?

Joanna Kulig i Michał Czernecki w filmie o parze z dwóch różnych światów (fot. mat. pras.)

Odtwórcy ról o swoich bohaterach

– Anię trochę irytuje to, że Grzesiek jest nadreaktywny. To znaczy, kocha go za to, ale widzi, że on przesadza i próbuje go lekko studzić. Pokazać, że Grzesiek próbuje wszystko układać za szybko, że rodzina potrzebuje czasu, żeby się dograć. Że nie można przesadzać z kontrolą – wyjaśnia Joanna Kulig. – Gdyby mieli skoczyć razem z kilku metrów do wody, Grzesiek by się rozpędził i wskoczył, a ona by się zatrzymała, sprawdziła odległość, upewniła się, że woda jest ciepła i czy nie leży obok żadna deska. Ale to jest też piękne, bo dzięki temu, że są tak od siebie różni, a jednocześnie tak dobrze uzupełniają i próbują się komunikować, ich związek ma szanse – opisuje tę relację Michał Czernecki. 

Film – na podstawie scenariusza Krzysztofa Raka – wyreżyserował Michał Rogalski, zdjęcia to zasługa Mariana Prokopa, o kostiumy zadbała Dorota Roqueplo, a charakteryzacją zajął się Waldemar Pokromski. Producentem „Każdy wie lepiej” jest CANAL+, a producentem wykonawczym – Wonder Films.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *