Polska rzeczywistość oglądana jak pod mikroskopem. Film „Tyle co nic” w kinach
8 marca, 2024
Połączeni namiętnością, ale podzieleni zdradą. Film „Biała odwaga” na ekranach kin
8 marca, 2024

Najnowszy obraz Nanniego Morettiego z Jerzy Stuhrem. „Lepsze jutro” już w kinach

W postać głównego bohatera Giovanniego wciela się reżyser Nanni Moretti (fot. mat. pras.)

Małżeństwo znajduje się na zakręcie, córka nawiązuje romans z dużo starszym mężczyzną, a do tego zmienia się branża filmowa i oczekiwania widowni. To wszystko zmusza głównego bohatera – znanego włoskiego filmowca do odpowiedzi na pytanie: czy wciąż widzi on w tym świecie miejsce na siebie? W postać Giovanniego wciela się Nanni Moretti. We Włoszech jest znany jako twórca ironicznych i ekscentrycznych filmów, w których zwykle również występuje. Reżyser jest również współautorem scenariusza „Lepszego jutra” wraz z Francescą Marciano. Za montaż odpowiada Clelio Benevento, a za zdjęcia – Michele D’Attanasio. W rolach głównych występują: Nanni Moretti, Margherita Buy, Silvio Orlando, Mathieu Amalric i Jerzy Stuhr. Obraz to produkcja włosko-francuska, za którą odpowiadają: Sacher Film, Fandango, Rai Cinema i Le Pacte.

Giovanni, znany włoski filmowiec, ma zamiar nakręcić swój nowy film. Ma to być jego najambitniejszy projekt od lat – film historyczny, w którym przygląda się włoskiej scenie politycznej z perspektywy życia trupy cyrkowej. Jednak podczas produkcji musi mierzyć się nie tylko z typowymi trudnościami na planie filmowym i problemami finansowymi koproducenta.

Włoski reżyser, producent, scenarzysta i aktor Nanni Moretti dorastając, odkrył swoje dwie pasje: kino i piłkę wodną. Po studiach zajął się karierą producenta, a następnie wyreżyserował pierwsze dwa filmy krótkometrażowe. Za swoją twórczość otrzymał nagrody, m.in. Złotą Palmę w Cannes za „Pokój syna”, Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale za „Idźcie, ofiara spełniona” czy Srebrnego Lwa w Wenecji za „Złote sny”. Od urodzenia mieszka w Rzymie, gdzie jest współwłaścicielem małego kina Nuovo Sacher.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *