Czy masz ze sobą rolki? Świat kultowej lalki „Barbie” w nowym filmie już w kinach
21 lipca, 2023
Przebojowa „Moja zbrodnia”. Nowa komedia Francois Ozona już na ekranach kin
4 sierpnia, 2023

Motoryzacja to nie tylko męska domena.  Film „Rodeo” już w kinach

W główną rolę wcieliła się debiutująca na dużym ekranie – Julie Ledru (fot. mat. pras.)

To wybuchowe połączenie kryminału, studium charakteru i egzystencjalnej tajemnicy.  Reżyserka Lola Quivoron w swoim nowym filmie przygląda się społeczności motocrossowców, do której trafia zakochana w prędkości outsiderka Julia. W tej roli debiutująca na dużym ekranie – Julie Ledru. To energetyczna, pełna adrenaliny historia miłości do maszyn, które dają totalną wolność. Reżyserka pokazuje tym filmem, że motoryzacja jest nie tylko męską domeną. „Rodeo” zostało już docenione m.in. na festiwalach filmowych w Cannes (Nagroda Jury Coup de Coeur w sekcji Un Certain Regard), Sewilii (Najlepsza aktorka) i Turynie (Nagroda Specjalna Jury, Najlepsza aktorka, Nagroda za scenariusz).

Gorący temperament i niezależność Julii sprawiają, że oddaje się bez reszty pasji do motocykli i nielegalnych ulicznych wyścigów – rodeo. Chcąc udowodnić swoją wartość w ultra-męskiej społeczności motocrossowców, musi kłamstwem i kradzieżą stawić czoła serii rosnących wymagań, które zdecydują o jej pozycji.

– Główna bohaterka Julia zaskakuje nas, ponieważ wymyka się schematom przypisanym do płci. Wciela się w wiele postaci, nawiguje między pewnymi kodami i środowiskami. Od początku filmu trudno ją zaszufladkować, bo wymyka się jednoznacznemu odbiorowi jej postaci. Kieruje nią pasja i nieposkromione pragnienie życia na własnych zasadach, w zgodzie z sobą – mówi reżyserka.

Kontynuacja wątków z krótkiego metrażu

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Lola Quivoron, która w 2016 roku zachwyciła publiczność swoim krótkometrażowym filmem „Dreaming of Baltimore”. „Rodeo” to pełnometrażowa kontynuacja pewnych wątków, które tam się pojawiły. Scenariusz powstał we współpracy z Antonią Buresi. Za zdjęcia odpowiada Raphaël Vandenbussche, muzyka Kelman Duran.

– Dużo pracowałam nad konstrukcją każdej z postaci w moim filmie, nad tym, jak się rozwijają i jakie zmiany przechodzą w trakcie naszej opowieści, czasami rzucając wyzwanie stereotypom – podkreśla Lola Quivoron.W rolach głównych w filmie „Rodeo” występują: Julie Ledru, Yannis Lafki, Antonia Buresi, Cody Schroeder, Louis Sotton.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *