„Złota dama”. Opowieść o Wiedniu czasów secesji, Gustavie Klimcie i losach obrazu
14 lipca, 2023
Motoryzacja to nie tylko męska domena.  Film „Rodeo” już w kinach
4 sierpnia, 2023

Czy masz ze sobą rolki? Świat kultowej lalki „Barbie” w nowym filmie już w kinach

W role Kena i Barbie wcielili się: Ryan Gosling i Margot Robbie (fot. mat. pras.)

Świat Barbie to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa akurat kryzys egzystencjalny w całej pełni albo jest… Kenem. Nominowana do Oscara scenarzystka i reżyserka Greta Gerwig przedstawia film „Barbie” z nominowaną do Oscara Margot Robbie i Ryanem Goslingiem jako Barbie i Ken. W pozostałych głównych rolach na ekranie występują: America Ferrera, Kate McKinnon, Michael Cera, Ariana Greenblatt, Issa Rae, Rhea Perlman oraz Will Ferrell. Gerwig wyreżyserowała ten obraz na podstawie scenariusza autorstwa swojego i nominowanego do Oscara Noaha Baumbacha. Inspiracją była oczywiście postać kultowej lalki Barbie. Produkcja Heyday Films, LuckyChap Entertainment i Mattel jest dystrybuowana na całym świecie przez Warner Bros. Pictures, a na ekrany kin weszła 21 lipca, tuż po światowej premierze, która miała miejsce 19 lipca 2023 roku.

W ekipie Grety Gerwig znaleźli się nominowany do Oscara operator Rodrigo, sześciokrotnie nominowana do Oscara scenografka Sarah Greenwood, montażysta Nick Houy, nagrodzona Oscarem projektantka kostiumów Jacqueline Durran, kierownik do spraw efektów wizualnych Glen Pratt, kierownik muzyczny George Drakoulias i nagrodzony Oscarem kompozytor Alexandre Desplat.

Na ekranie znaleźli się również: Ana Cruz Kayne, Emma Mackey, Hari Nef, Alexandra Shipp, Kingsley Ben-Adir, Simu Liu, Ncuti Gatwa, Scott Evans, Jamie Demetriou, Connor Swindells, Sharon Rooney, Nicola Coughlan, Ritu Arya i Helen Mirren. Producentami filmu są nominowany do Oscara David Heyman, Margot Robbie, Tom Ackerley i Robbie Brenner, zaś Michael Sharp, Josey McNamara, Ynon Kreiz, Courtenay Valenti, Toby Emmerich i Cate Adams pełnią funkcję producentów wykonawczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *