Poznaj świat przepięknych kreacji, przepychu i pokazów mody. „Merci, monsieur Dior”
10 maja, 2022
Marokański hip hop i manifest pokolenia Z. Film „Rytmy Casablanki” w kinach
13 maja, 2022

Komedia o świecie filmu i grzechach show-biznesu. Film „Boscy” już na ekranach kin

Penélope Cruz i Antonio Banderas ponownie razem na dużym ekranie! Tym razem w błyskotliwej i ostrej jak brzytwa komedii o świecie filmu i wszystkich grzeszkach show-biznesu. Słynna i kontrowersyjna reżyserka Lola Cuevas (Cruz) tworzy film z największymi gwiazdami kina Félixem Rivero (Banderas) i Ivánem Torresem (Oscar Martínez). Dzieło, które powstanie, ma stać się dziedzictwem ekscentrycznego milionera. Jest tylko jeden problem, gwiazdy tego filmu wprost się nie znoszą. Obraz „Boscy” znalazł się w Konkursie Głównym 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji i z miejsca przyciągnął uwagę dystrybutorów filmowych. Ta kobieca komedia o męskiej rywalizacji spotkała się też z niezwykle gorącym odbiorem krytyków z całego świata. Za scenariusz i reżyserię odpowiadają Mariano Cohn i Gastón Duprat, a na ekranie występują również Irene Escolar i Melina Matthews.

Ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu zapisze się w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. Na fotelu reżysera zasiada więc równie słynna co kontrowersyjna Lola Cuevas (Penélope Cruz), która do głównych ról w filmie angażuje prawdziwe legendy w swoim fachu. Jej wybór pada na hollywoodzkiego amanta Félixa Rivero (Antonio Banderas) oraz ikonę teatru Ivána Torresa (Oscar Martínez).

Problem w tym, że obaj panowie, choć w swoich kategoriach osiągnęli i zdobyli już wszystko, cierpią na przerost ego i delikatnie mówiąc, nieszczególnie za sobą przepadają. Żeby sprostać zaskakującym pomysłom Loli, aktorzy z najwyższej półki będą musieli znaleźć jednak wspólny język i zmierzyć się z dziedzictwem własnych karier. Pytanie tylko, kto z nich pozostanie na placu boju, kiedy po raz pierwszy wybrzmi słynne: „Kamera i… akcja!”?

Jednoznaczne zagraniczne opinie

„Bezczelnie zabawna komedia” – pisze o filmie Variety. „Cudownie opakowane prawie dwie godziny refleksji obfitujące w przezabawne historia” – dodaje The Hollywood Reporter. „Widok Cruz i Banderasa prezentujących swoje talenty komediowe to sama przyjemność, a pełne farsy sceny pozostawią widzów na haju – dodaje IndieWire.

„Antonio Banderas i Penélope Cruz łączą siły z Oscarem Martinezem w tym przeszywająco zabawnym świecie filmu” – zachwyca się Screen Daily. „Cruz jest niesamowita, jej postać jest przepełniona pewnością siebie” – podkreśla Deadline Hollywood. „Penélope Cruz i Antonio Banderas są rewelacyjni” – podsumowuje Time out.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *