Język slangu i ulicy z muzyką na żywo. Premiera „Kobiety, która wpadała na drzwi”
19 czerwca, 2019
Aktorskie osobowości i śmiech aż do łez. Brawurowe „Oszustki” już w kinach
21 czerwca, 2019

Idea slow life przelana na kartki. Weź książkę „Pieszo i beztrosko” i idź na spacer

„Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania” to idea slow life przelana na kartki (fot. pixabay.com)

Idea spacerowania poprawia zdrowie fizyczne, psychiczne, zmniejsza stres i uwalnia pokłady życiowej energii. Jest także sposobem na wyciszenie i odpoczynek od nowych technologii. „Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania” to wyjątkowy przewodnik, jedyna w swoim rodzaju mapa służąca odkrywaniu wewnętrznego spokoju. Książka dedykowana jest tym wszystkim, którzy szukają inspiracji, ale chcą także stać się bardziej kreatywni. Autorka dr Bonnie Smith Whitehouse nawiązuje w niej do wiersza Walta Whitmana „Pieśń ze szlaku”, którego przesłaniem jest utrzymywanie w naszej codzienności naturalnego stanu ciekawości, optymizmu i spokoju ducha.

Pozornie wszyscy zdajemy sobie sprawę z zalet spacerowania. Wszyscy staramy się żyć zdrowo i zwolnić… Ta książka pomaga w osiągnięciu stanu slow life, tak potrzebnego w dzisiejszym, pełnym nadmiaru bodźców świecie. Trudno nawet mówić o jej lekturze, bo „Pieszo i beztrosko” ma bowiem formę dziennika z cytatami i ćwiczeniami coachingowymi. Nie należy więc zakładać jej czytania. Wystarczy nosić ją pod pachą, by co jakiś czas przeczytać fragment lub zapisać coś, co w drodze przyszło nam akurat do głowy.

Interesująca szata graficzna, niewielki format, a w środku myśli filozofów, pisarzy oraz innych przedstawicieli kultury i sztuki, które pomagają przejść przez życie, oczywiście – „pieszo i beztrosko”. To książka drogi, pokonywanej pieszo, bo tylko idąc jest się najbliżej ziemi, najbliżej swojego życia. Wyłącz więc, albo przynajmniej ścisz dzwonek telefonu, weź tę książkę i idź na spacer. Dodajmy tylko, że „beztrosko” nie oznacza „niefrasobliwie”, ale raczej „spokojnie”. Wszystkim wyruszającym na spacer życzymy więc spokoju.

O autorce

Dr Bonnie Smith Whitehouse jest profesorką języka angielskiego na Uniwersytecie Belmont w Nashville w stanie Tennessee. Autorka od kilku lat zajmuje się prowadzeniem interdyscyplinarnych kursów, łączących kreatywne pisanie, spacerowanie, pobudzanie wyobraźni i poprawę samopoczucia. Jej misją jest integrowanie pracy z kontemplacją przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *