Fascynujące losy autora „Władcy pierścieni” i „Hobbita”. Film „Tolkien” już w kinach
17 maja, 2019
Splot seksu, kłamstw i literatury. „Podwójne życie” z plejadą francuskich gwiazd
17 maja, 2019

Gdy cały świat staje przeciw niemu, tym gorzej dla świata. „John Wick” powraca!

„John Wick 3” jest powrotem Keanu Reevesa do pełnokrwistego kina akcji (fot. mat. pras.)

Kaskaderskie sceny akcji i skomplikowane choreograficznie sekwencje walk to coś, co wyróżnia filmy z serii „John Wick” od samego początku, czyli  2014 roku. Dotychczasowe dwie części podniosły poprzeczkę bardzo wysoko, czym zachwyciły ogólnoświatową publiczność i zyskały status kultowych. Nic więc dziwnego, że kontynuacja wielkiego hitu była bardzo wyczekiwana, także ze względu na powrót Keanu Reevesa do pełnokrwistego kina akcji. Reżyser Chad Stahelski przyznał, że kluczem do sukcesu „Johna Wicka” jest właśnie odtwórca tytułowej roli. – Praca z nim to prawdziwa przyjemność, bo Keanu nie uznaje półśrodków. Zawsze idzie na całość i daje z siebie wszystko. Niezależnie od tego, czego się od niego wymaga, dla Keanu nie ma rzeczy niemożliwych, a to naprawdę rzadkość w dzisiejszym kinie – podkreśla. Tym razem Reeves powraca w towarzystwie dwóch laureatek Oscara Halle Berry i Anjeliki Huston. Do tego wszystkiego jeszcze więcej wrogów, międzynarodowa intryga i koń o zabójczych skłonnościach, co zapowiada pełną akcji i czarnego humoru filmową petardę.

Niedościgniony zabójca i miłośnik psów John Wick wpada w śmiertelnie poważne kłopoty. Likwidując jednego z członków wszechpotężnej Gildii Zabójców, Wick staje się celem najlepszych i najbardziej bezlitosnych fachowców w branży. Za jego głowę zostaje wyznaczona nagroda, której nikt nie jest w stanie się oprzeć.

Nie ma takiego miejsca na Ziemi, gdzie mógłby się skryć. Nie ma takiego twardziela, który stanąłby po jego stronie. Jego tropem rusza nawet tajemnicza piękność, której boją się nawet umarli. Czyżby era Johna Wicka dobiegła końca? Bądźmy poważni. 

Keanu Reeves powraca w towarzystwie laureatki Oscara Halle Berry (fot. mat. pras.)

Obsada i twórcy

Film producenta „Sicario”, „Miasta złodziei” i „Niezniszczalnych” , podobnie jak dwie poprzednie części wyreżyserował Chad Stahelski. W roli głównej oczywiście Keanu Reeves, znany z filmów: „John Wick”, „Matrix”, „Adwokat diabła”, „Speed” czy „Dom nad jeziorem”, któremu partneruje Halle Berry, znana z ról w: „Monster’s Ball. Czekając na wyrok” – OSCAR, „Kingsman: Złoty krąg”, „Śmierć nadejdzie jutro” czy „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”.

Ponadto Laurence Fishburne, który ma na koncie udział w takich produkcjach, jak: „Matrix”, „Człowiek ze stali”, „Mission Impossible III”, „Rzeka tajemnic” oraz Anjelica Huston, która wystąpiła w: „Honor Prizzich” – OSCAR, „Rodzina Addamsów, „Długo i szczęśliwie” oraz „Podwodne życie ze Stevem Zissou”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *