Od sieroty do legendarnej Madame Tussaud. Bogato ilustrowana powieść „Mała”
1 września, 2020
„Ochotnik”. Honor żołnierza, niewiarygodna odwaga i samobójcza misja Pileckiego
2 września, 2020

Jeździ metrem i je sam kanapki w parku. Poznaj więcej ciekawostek o Keanu Reevesie

Keanu Reeves ma na koncie liczne role, m.in. tytułową w filmie „John Wick” (fot. mepixels.com)

Fani uwielbiają go za role w filmach „Speed: Niebezpieczna prędkość”, „Dracula”, a także za takie ikoniczne postaci jak Neo czy John Wick. Internet ogłosił go swoim królem, ale jemu woda sodowa nie uderzyła do głowy i pomimo sukcesu pozostaje sobą. Za zniewalającym uśmiechem Keanu Reevesa kryje się jednak wiele smutku. Aktor wychowywał się bez ojca, który był uzależniony od narkotyków i odsiadywał wyrok. Stracił trzy ukochane osoby. Jego najlepszy przyjaciel River Phoenix zmarł po przedawkowaniu kokainy. Jedyne dziecko gwiazdora urodziło się martwe w ósmym miesiącu ciąży, a ukochana zginęła w wypadku samochodowym. Ta książka opowiada o aktorze, który jest prawdziwym wzorem do naśladowania, ponieważ w tajemnicy dofinansował szpital dziecięcy, wynalazł kino akcji na nowo oraz według wielu przywrócił wiarę w gatunek męski.

On nie tylko wciąż jeździ metrem, ale ustępuje miejsca innym pasażerom. W 1997 roku w jednej z bocznych ulic w zachodnim Hollywood Keanu został sfotografowany w towarzystwie bezdomnego mężczyzny. Jedli razem przekąski, wspólnie czegoś się napili, a Keanu opierał się o plecy mężczyzny, słuchając, co ten ma mu do opowiedzenia. To nie była PR‑owa ustawka. Keanu po prostu robi takie rzeczy.

Innym razem aktor czekał cierpliwie przez 20 minut w deszczu, żeby dostać się na imprezę na zakończenie zdjęć do filmu „Objawienie”, w którym występował, ponieważ jest zbyt uprzejmy, żeby robić wokół siebie szum. Po wyjaśnieniu nieporozumienia właściciel klubu powiedział: „Nie wiedziałem, że czekał, a on nie przyszedł się do mnie poskarżyć! To bardzo wyluzowany człowiek”.

Podczas kręcenia sceny walki w klubie do filmu „John Wick” miał grypę i czterdziestostopniową gorączkę. Keanu zgodził się też na zmniejszenie swojej gaży za udział w filmie „Adwokat diabła” o dwa miliony dolarów, żeby producenci mogli zatrudnić Ala Pacino, i ponoć o dziewięćdziesiąt procent za grę w „Sezonie rezerwowych”, żeby mogli dać angaż Gene’owi Hackmanowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *