To nie fabuła, tylko siła odczyniania. Film „Monument” Jagody Szelc już w kinach
15 marca, 2019
Krótka przerwa czy koniec małżeństwa? Urzekająca powieść „Przed końcem zimy”
16 marca, 2019

Erotyczna odyseja kosmiczna. Binoche, Pattinson i Buzek w filmie „High Life”

Juliette Binoche i Robert Pattinson w filmie Claire Denis - „Higj life” (fot. mat. pras.)

Porównywany do największych dzieł Kubricka i Tarkowskiego, ma szansę na tytuł największego filmowego odkrycia 2019 roku. „High Life” to pierwszy anglojęzyczny film francuskiej reżyserki Claire Denis, autorki „Czekolady” czy „Isabelle i mężczyźni”. Wystąpiła w nim plejada gwiazd, od Roberta Pattinsona, przez Juliette Binoche, Mię Goth, André Benjamina, aż po Agatę Buzek. Muzykę skomponował Stuart A. Staples, lider zespołu Tindersticks, a jedną z piosenek śpiewa sam Pattinson.

Gdzieś w odległej galaktyce, poza naszym układem słonecznym. Monte wychowuje swoją córeczkę Willow w całkowitej izolacji na pokładzie statku kosmicznego. Stał się ojcem wbrew własnej woli. Pobrano jego spermę i użyto jej do inseminacji Boyse.

Kiedyś byli częścią załogi eks-więźniów i skazańców, których wysłano niczym króliki doświadczalne w kosmos, aby odnaleźli czarną dziurę najbliższą Ziemi. Teraz, po latach, na pokładzie pozostał sam Monte i jego córka.

W obsadzie filmu znalazła się polska aktorka – Agata Buzek (fot. mat. pras.)

Opinie ze świata

Filmem zachwycili się amerykańscy krytycy, a „Guardian” okrzyknął go „orgazmicznym cudem z Robertem Pattinsonem”. „Arcydzieło” – napisano w „Los Angeles Times”. Niesamowity, nieoczywisty, hipnotyzujący, wstrząsający” – to opinia w „Variety”. Z kolei Barry Jenkins, reżyser filmu „Moonlight”, nagrodzonego Oscarem za najlepszy film napisał, że jest „pasjonujący, stymulujący”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *