„A tam, cicho być!”. Blaski i cienie życia Bohdana Smolenia w jego biografii
9 czerwca, 2022
Poruszająca historia oparta na faktach. Dramat „Między dwoma światami” już w kinach
10 czerwca, 2022

Dramat psychologiczny o poszukiwaniu miłości w sieci. Film „Po miłość” już w kinach

W filmie występują m.in. Jowita Budnik i Patrycja Ziniewicz (fot. Sławomir Witek)

To kameralny dramat psychologiczny opowiadający o internetowym romansie i jego skutkach. Jest to zarazem emocjonujący koktajl złożony z alkoholu i miłości, wzmocniony odwiecznym wezwaniem „nigdy się nie poddawaj!”. Film dotyka też problemu przemożnego wpływu nowych technologii na życie ludzi. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Jowita Budnik. – Marlena jest dojrzałą kobietą, znajdującą się w takim momencie swojego życia, kiedy wydaje się, że już nic specjalnego na nią nie czeka. Tęskni za prawdziwą, dobrą miłością. Pewne wydarzenie sprawia, że wchodzi w świat wirtualny, gdzie znajduje niespodziewanie mężczyznę swoich marzeń, w którym się zakochuje – mówi aktorka. Światowa premiera filmu „Po miłość / Pour l’amour” odbyła się podczas Brooklyn Film Festival w Nowym Jorku w dniu polskiej premiery kinowej.

Marlena zmaga się z poważnym kryzysem małżeńskim wywołanym przez alkoholizm jej męża. Za pośrednictwem Internetu poznaje Senegalczyka Bruna, który przywraca jej poczucie własnej wartości i kobiecości. Okazuje się jednak, że mężczyzna ma wobec niej nieco inne zamiary niż stworzenie związku.

– Nie jest to opowieść lekka, łatwa i przyjemna. Raczej jedna z tych, które szarpią nerwy widza. Nadałem jej jednak potoczystą, dynamiczną formę, dzięki czemu film ogląda się komfortowo. Moim zamiarem było wzbudzenie u widza niezgody na świat, w którym żyjemy. A jaki jest ten świat? Paradoksalny. Progresywny technologicznie, ale regresywny humanistycznie. Pełen nieoczywistych pułapek. Emanujący niesprawiedliwością społeczną czy niesprawiedliwością w ogóle. Co nam więc zostaje? Czego się uchwycić? O co walczyć? O miłość. To jej jednak najbardziej potrzebujemy. To nasza ostatnia deska ratunku. Ostatnia instancja, do której odwołujemy się, szukając sensu życia – podkreśla reżyser Andrzej Mańkowski.

Obsada i twórcy filmu

W filmie występują: Jowita Budnik, Artur Dziurman, Lech Dyblik, Patrycja Ziniewicz, Mamadou Ba i Andrzej Gałła. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Andrzej Mańkowski, dla którego jest to debiut fabularny. Autorem zdjęć jest Sławomir Witek, scenografię i kostiumy przygotowała Ewa Woźniak, a charakteryzację – Magda Dusza. W 2021 roku obraz był pokazywany w ramach Konkursu Filmów Mikrobudżetowych Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Producentką obrazu jest Beata Hrycyk-Mańkowska – HOP! Media, a koproducentem – Telewizja Polska. Dystrybucją w Polsce zajmuje się Galapagos Films.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *