Opowieść o człowieczeństwie w dobie fake newsów. Film „Donbas” o każdym z nas
19 października, 2018
Ta historia wstrząsnęła światem. Biografia w 34. rocznicę śmierci bł. ks. Popiełuszki
19 października, 2018

Czarny humor z najwyższej półki. Lively kontra Kendrick w „Zwyczajnej przysłudze”

W rolach głównych występują Anna Kendrick i Blake Lively (fot. mat. pras.)

Perfekcyjna pani domu z sielskiego przedmieścia próbuje rozwikłać zagadkę zaginięcia swej najlepszej przyjaciółki. Jej życie obraca się wokół domu i przepisów, którymi chętnie dzieli się z innymi za pośrednictwem swojego vloga, ale pewnego dnia trafia do labiryntu perfidnych kłamstw i od lat skrywanych tajemnic, które zmienią jej życie nie do poznania. Komedia kryminalna „Zwyczajna przysługa” nie stroni więc od czarnego humoru z najwyższej półki. W rolach głównych najnowszego filmu twórcy, takich komediowych przebojów jak „Agentka”, „Druhny”, „Ghostbusters. Pogromcy duchów”, „Gorący towar”, zagrały Blake Lively oraz Anna Kendrick.

Stephanie jest uroczą, ale dość naiwną i niewinną młodą mamą, dla której szczytem występku i ryzykanctwa jest przejście przez ulicę na czerwonym świetle. Emily zaś to piękna, wyzwolona kobieta sukcesu, która trzyma życie za rogi. Panie poznają się w szkole swoich synów i natychmiast się zaprzyjaźniają. Przyjaciółki muszą się wspierać, więc Stephanie zgadza się pewnego dnia odebrać ze szkoły synka Emily.

Byłaby to jedynie zwyczajna przysługa, gdyby nie fakt, że Emily nie pojawia się, by odebrać dziecko i to przez kilka kolejnych dni. Dobro­duszna Stephanie postanawia pomóc przystojnemu mężowi Emily w poszukiwaniach żony. Wkrótce okaże się, jak mało wiedziała o swojej najlepszej przyjaciółce.

(fot. mat. pras.)

Jakie są naprawdę?

Anna Kendrick jest wszechstronną aktorką, która nie boi się wybierania wymagających ról. Wcielenie się w postać Stephanie było jednak dla niej ogromnym wyzwaniem. Aktorka musiała wspiąć się na wyżyny kreatywności, by oddać kotłujące się w swojej bohaterce emocje, które sprawiają, że z udomowionego kotka kobieta staje się w pewnym momencie dziką tygrysicą. – Wiedziałam, że będzie to film istniejący na granicy wielu gatunków, ale najbardziej interesowała mnie opowieść o różnych obliczach skomplikowanych, zagubionych w swych małżeństwach i ograniczonych społecznie światach kobiet, które tłumią swoją prawdziwą naturę – wyznaje Kendrick.

Blake Lively znana jest z grania postaci pozytywnych, emanujących optymizmem i energią, tym razem pokaże swoje inne oblicze. Musiała stać się pewną siebie manipulatorką, która rozumie ludzką psychikę i różne sposoby na jej wypaczenie. Jednak pod tym wszystkim kryje się emocjonalna i życiowa niestabilność, która definiuje tę postać i jej poczynania. – Ta kobieta zakładała już tak wiele masek, żyła pod tyloma różnymi tożsamościami, że zapomniała, kim jest naprawdę – opowiada o swojej postaci Lively.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *