Czarny humor z najwyższej półki. Lively kontra Kendrick w „Zwyczajnej przysłudze”
19 października, 2018
„On uzależniony od wojny, ona od niego”. Debiutanckie „53 wojny” z plejadą gwiazd
19 października, 2018

Ta historia wstrząsnęła światem. Biografia w 34. rocznicę śmierci bł. ks. Popiełuszki

Upamiętnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w kościele św. Brygidy w Gdańsku (fot. wikipedia.org)

Duszpasterz robotników, służby zdrowia i studentów, kapelan Solidarności i organizator mszy świętych za Ojczyznę odprawianych w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie. Gdy wieczorem 19 października 1984 roku, ksiądz Jerzy Popiełuszko został uprowadzony, a później bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, jego śmierć odbiła się echem na całym świecie. Po 34 latach, losy tego jednego z z najbardziej znanych współczesnych męczenników przedstawia biografia autorstwa Mileny Kindziuk – „Popiełuszko”.

Książka zawiera nowe fakty i nieznane dokumenty, zdjęcia i wypowiedzi świadków. Opisuje też cuda, jakie wciąż dokonują się za wstawiennictwem kapłana męczennika. W końcu za życia, błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko dodawał ludziom otuchy, nie bał się stawać w obronie prawdy i wolności. Uczył, jak zło dobrem zwyciężać.

Autorka z dokładnością dziennikarza śledczego próbuje zrekonstruować życie, mechanizmy represji i prześladowań oraz okoliczności śmierci księdza Popiełuszki. Dociera do świadków, przeprowadza wiele rozmów, zdobywa zdjęcia, dokumenty, ustala fakty, aby jak najdokładniej wyjaśnić przebieg zdarzeń. Przenosi czytelnika do czasów PRL, czasu terroru, inwigilacji, brutalnych metod bezpieki, ciągłego strachu, a jednocześnie czasu nadziei, ogromnej wiary, solidarności ludzkiej i odradzania się państwa polskiego. Pokazuje życie zwyczajnych ludzi i ideały, którymi się wtedy kierowali. – Niezwykła, pasjonująca biografia Męczennika ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękuję! – powiedział ks. Stanisław Kardynał Dziwisz.

O autorce

Dr Milena Kindziuk to adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Dziennikarka i publicystka. Autorka bestsellerowych książek, m.in.: „Cuda księdza Jerzego”, „Matka Świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko”, „Matka Papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej”, „Kardynał Józef Glemp. Ostatni taki Prymas”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *