Ludzie są w stanie poświecić życie, żeby go zebrać. Oto „Biografia prawdziwka”
23 sierpnia, 2018
Opowieść o miłości, rodzinie i dorastaniu. Film „Lovelling” podbija serca widzów
24 sierpnia, 2018

Gdy jego idol podrywa mu dziewczynę. Komedia „Też go kocham” już w kinach

Rose Byrne i Ethan Hawke w komedii romantycznej „Też go kocham” (fot. mat. pras.)

Film to ekranizacja powieści Nicka Hornby’ego, autora światowych bestsellerów „Był sobie chłopiec” i „Wierność w stereo”. Na ekranie doborowa obsada: Ethan Hawke, Rose Byrne i Chris O’Dowd, których można zobaczyć w miłosnym trójkącie. Komedia romantyczna „Też go kocham” to pokaźna dawka dobrego humoru, ale i przestroga, że nawet największy idol może zakochać się w twojej dziewczynie. Za kamerą stanął zdobywca Nagrody Grammy – Jesse Peretz.

Współreżyserował on również serialowe przeboje, takie jak „Dziewczyny”, „Siostra Jackie” i „Orange Is the New Black” Netflix. Film wyprodukował Judd Apatow, twórca hitów „Druhny”, „40 letni prawiczek” i „Wpadka”. W obsadzie „Też go kocham” wspomniani już, dwukrotnie nominowana do Złotego Globu – Rose Byrne („Druhny”), czterokrotnie nominowany do Oscara – Ethan Hawke („Boyhood”) oraz jeden z najlepszych brytyjskich aktorów komediowych – Chris O’Dowd („Druhny”).

Historia urzekła recenzentów na całym świecie. „Wspaniały. Powrót do dobrych komedii romantycznych” – napisał „New York Magazine”, a z kolei Los Angeles Times odnotował, że to film „ciepły, mądry, zabawny i czarujący”. Z polskich mediów, Janusz Wróblewski z tygodnika „Polityka” napisał, że to „miła, ciepła, wakacyjna komedia romantyczna. Poprawi nastrój każdemu”. Adam Cissowski z Radia ZET zauważa, że „film dorównuje książce Nicka Hornby’ego, autora światowych bestsellerów”, a Krzysztof Kwiatkowski z tygodnika „Wprost”, że „dużo w nim niuansów i nienachalnego humoru”.

(fot. mat. pras.)

Jak poderwać gwiazdę rocka

Annie mieszka w sennym miasteczku na wybrzeżu Anglii. Jej chłopak Duncan jest nauczycielem i ma totalną obsesję na punkcie Tuckera Crowe’a – muzyka, który po spektakularnym debiucie dosłownie zapadł się pod ziemię. Będąc wielkim fanem artysty, Duncan cały wolny czas spędza na prowadzeniu strony internetowej poświęconej twórczości Crowe’a.

Pewnego dnia w jego ręce wpada prawdziwy skarb – taśma demo zawierająca wczesne kompozycje piosenkarza. Podekscytowany nagraniami Duncan z miejsca zapomina o całym świecie, kompletnie ignorując przy tym Annie. Ta postanawia się zemścić, publikując nieprzychylne komentarze na jego blogu. Nieoczekiwanie, wpisy te zwracają uwagę samego Crowe’a. Muzyk i Annie zaczynają prowadzić tajną korespondencję. Z czasem, od słowa do słowa, między rozdzieloną oceanem parą zaczyna budzić się głębsza relacja.

Ethan Hawke – ofiara własnej sławy

Ethan Hawke to amerykański aktor, scenarzysta i pisarz. Rozpoczął rozpoczął karierę jeszcze jako nastolatek w filmie „Odkrywcy” (1985). Szersza publiczność usłyszała o nim dzięki głośnemu „Stowarzyszeniu umarłych poetów” (1989), ale kariera aktora nabrała największego tempa po sukcesie jego filmu „Orbitowanie bez cukru” (1994). Ethan został obsypany propozycjami ról w wysokobudżetowych filmach, które porzucił dla małego projektu filmowego Richarda Linclatera. Film „Przed wschodem słońca” okazał się pierwszą częścią trylogii, która przyniosła aktorowi przychylne opinie krytyków oraz dwie nominacje do Oscara za współtworzenie scenariusza. Współpraca z Linclaterem przerodziła się w wieloletnią twórczą przyjaźń, która zaowocowała dziesięcioma filmami, w tym obsypanym nagrodami eksperymentalnym filmem „Boyhood”, do którego zdjęcia trwały aż dwanaście lat. Ethan Hawke bardzo uważnie dobiera role, chociaż nie stroni od superprodukcji: „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” (2017), „Siedmiu wspaniałych” (2016), „Dzień próby” (2001). Wydał także dwie powieści, wciąż można zobaczyć go również na deskach teatrów.

Kojarzony z rolami buntowników i wrażliwców, często padał ofiarą własnej sławy. Dziewczyny, z którymi się umawiał, myliły go z postaciami z filmów, a jego życie prywatne było dalekie od scenicznych sukcesów. Wystarczy wspomnieć małżeństwo z aktorką Umą Thurman, które zakończyło się spektakularnym rozwodem. W komedii „Też go kocham” gra muzyka, który nadal odcina kupony od kultowego albumu, który stworzył w latach 90. XX wieku. Aktor przyznaje, że identyfikuje się z tą postacią, bo jego wczesne dokonania też na długo definiowały go i dawały mu możliwość zaistnienia w świadomości widzów jako konkretna postać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *