Ile tajemnic kryje Grunwald? Współczesne spojrzenie na legendarną bitwę z 1410 roku
15 lipca, 2020
„Satyra na nasze społeczeństwo”. Nowa sztuka „Wspólnota mieszkaniowa” w Och-Teatrze
16 lipca, 2020

„Chciałbym nigdy cię nie poznać”. Intymna opowieść o miłości dziecka do babci

„Chciałbym nigdy cię nie poznać” to książka o relacji dziecka z babcią (fot. wikipedia.org)

„Pamiętasz jeszcze swoją Babcie? Przypomnę Ci o Niej. Chcesz?!” Ta książka nikogo nie pozostawi obojętnym, a na dodatek potrafi wzruszyć do łez. To dlatego, że opowiada o relacji, która łączy dziecko z ukochaną babcią i uświadamia, co takie uczucie daje i zabiera oraz jak wiele śladów takiej relacji pozostaje z nami na zawsze. „Chciałbym nigdy cię nie poznać” – najnowsza książka autorstwa Wiktora Krajewskiego traktuje też o dziecięcej wrażliwości wobec świata dorosłych.

To historia relacji, która nieświadomie zostawia w nas ciche słowa, drobne gesty i sceny z codzienności, które niesiemy potem w sobie przez całe życie. Czas mija, a te ślady ma w sobie każdy z nas. Pamięć gubi tak wiele, lecz postać babci zostaje. Więc może lepiej było jej nigdy nie poznać?

„Poprosiłem mamę, żeby trzymała słuchawkę przy jej uchu. Mówiłem, że za nią tęsknię, że niedługo do niej przyjadę. Zapytałem, czy mnie jeszcze trochę kocha. Słyszałem, że bardzo chciała odpowiedzieć. Zniekształcone „kocham” przysporzyło jej dużo trudu. A mnie szczęścia. Pamiętam je do dziś. Bo miłość czasami może być lekko zdeformowana” – pisze autor.

O autorze

Wiktor Krajewski to dziennikarz, który debiutował w 2015 roku bestsellerową książką „Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego”. Dwa lata później opublikował „Pocztówki z powstania”, a w 2019 roku ukazała się jego rozmowa z Aliną Dąbrowską „Wiem, jak wygląda piekło”, a w tym roku z Niną Novak, najwybitniejszą polską primabaleriną – „Taniec na gruzach”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *