„Chciałbym nigdy cię nie poznać”. Intymna opowieść o miłości dziecka do babci
16 lipca, 2020
Niepokój nie opuści czytelnika aż do końca. Autor „Zwierza” wraca z nowym kryminałem
17 lipca, 2020

„Satyra na nasze społeczeństwo”. Nowa sztuka „Wspólnota mieszkaniowa” w Och-Teatrze

W spektaklu w Och-Teatrze występuje plejada polskich aktorów (fot. Robert Jaworski)

„Wspólnota mieszkaniowa” to komedia o społeczności mieszkającej w jednym domu. Na jej zebraniu ujawniają się różne poglądy i śmieszności ludzkich charakterów. Utwór Jiřiego Havelki  jest satyrą na współczesne społeczeństwo. Spektakl, który premierowo zaprezentuje Och-Teatr na Dużej Scenie, reżyseruje Krystyna Janda. W obsadzie plejada wspaniałych aktorów: Natalia Berardinelli, Izabela Dąbrowska, Izabella Olejnik, Agnieszka Więdłocha, Katarzyna Żak, Stanisław Brejdygant, Witold Dębicki, Mirosław Kropielnicki, Piotr Ligienza, Sebastian Perdek, Michał Zieliński i Cezary Żak.

– „Wspólnota mieszkaniowa” to komedia, galeria typów i charakterów, satyra na społeczeństwo takie, jak nasze. Jest to tekst czeski, ale pasuje do wielu społeczeństw, bez względu na czas i sytuację. Zrealizowaliśmy go dla Och-Teatru, z grupą naszych przyjaciół, z największą radością, bawiąc się podczas prób naprawdę wybornie i równocześnie przeglądając się w tych postaciach i całemu zdarzeniu z zawstydzeniem i smutkiem, odnajdując tam samych siebie – powiedziała Krystyna Janda.

Autorem przekładu jest Michał Sieczkowski, scenografii i kostiumów: Zuzanna Markiewicz. Za reżyserię światła odpowiada Katarzyna Łuszczyk, asystentką ds. scenografii i kostiumów jest Małgorzata Domańska, a producentką wykonawczą i asystentką reżysera: Klaudia Błazik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *