O sztuce w kinie. „Pocałunek Klimta. O obrazach mistrza secesji wiedeńskiej”
8 listopada, 2023
Klasyczny mit oczami wielkich i współczesnych artystów. Wystawa „Arkadia” w MNW
17 listopada, 2023

19 dni – stacjonarnie i online – z kinem azjatyckim. Czas na 17. edycję Pięciu Smaków

38 filmów w kinach Muranów i Kinoteka, w tym 28 dostępnych online znalazło się w programie tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Ten zestaw to bogate spektrum gatunków i emocji. Od największego przeboju azjatyckich kin roku 2023 po skromne, ale mocne opowieści z indyjskiej prowincji. Projekcje na pewno będą wiązać się z różnorodnymi emocjami – od śmiechu, przez wzruszenie i łzy, aż po przerażenie. Oficjalnie festiwal rozpoczął pokaz „Jesiennej sonaty” w reżyserii Mabel Cheung. Równolegle wyświetlany był „Duch” Lee Hae-younga, a także dostępne wyłącznie w kinach „Hellaro” Abhisheka Shaha. Wśród pierwszych seansów znalazły się również takie tytuły jak: „Dotyk Zen” Kinga Hu, „Niech płonie” Buy Thac Chuyên oraz „Fale” Naoko Ogigami. Festiwal potrwa stacjonarnie do 21 listopada, a część online do 3 grudnia.

W tym roku, oprócz stałych punktów festiwalu, czyli konkursowej sekcji Nowe Kino Azji oraz Asian Cineramy, pełnej przebojów i odkryć tego sezonu, publiczność będzie miała okazję poznać, dotychczas mało eksplorowaną, różnorodność kinematografii indyjskiej. 17. Pięć Smaków to także portrety fascynujących bohaterek hongkońskiego kina oraz niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w świecie odrestaurowanych arcydzieł Kinga Hu – mistrza kina wuxia.

Na Pięć Smaków przybędzie do Warszawy sześcioro znakomitych artystów, z którymi publiczność będzie mogła porozmawiać na Q&A po seansach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *