Dwie siostry w podróży do kliniki końca życia. Film „Lęk” już na ekranach kin
3 listopada, 2023
19 dni – stacjonarnie i online – z kinem azjatyckim. Czas na 17. edycję Pięciu Smaków
15 listopada, 2023

O sztuce w kinie. „Pocałunek Klimta. O obrazach mistrza secesji wiedeńskiej”

Obraz Gustava Klimta na co dzień można oglądać w Belvedere Museum w Wiedniu (fot. mat. pras.)

„Pocałunek Gustava Klimta jest podobno najczęściej reprodukowanym obrazem. Plakaty z jego wizerunkiem wiszą w akademikach całego świata, wciąż zajmując w nich pierwsze miejsce. Kubki, magnesy, notesy, długopisy – na tym wszystkim można znaleźć wizerunek tego obrazu, szczególnie jeśli odwiedza się Wiedeń. W premierowym filmie z cyklu „Wystawa w Kinie” można przyjrzeć się detalom tego namalowanego prawdziwym złotem obrazu. Na co dzień można go oglądać w Belvedere Museum w Wiedniu. Film dokumentalny przybliża też jego historię i historię samego Gustava Klimta, niedoścignionego mistrza secesji wiedeńskiej. To także okazja, aby przyjrzeć się innym obrazom tego artysty. Film ten został przygotowany przez twórców „Nowego Vermeera. Wystawy wszech czasów”.

„Ten obraz przybliża historię powstania tego dzieła, ale również samego artysty i innych jego obrazów. Przenosi widzów do Wiednia. W filmie pada wiele ciekawostek, zarówno dotyczących powstania tego dzieła, kogo przedstawia, jak również różnych jego interpretacji. Można się dosłownie przenieść w świat Gustava Klimta, jednego z najważniejszych artystów na świecie”.

Dokument grany jest wyłącznie na pokazach specjalnych – tylko w listopadzie i grudniu. Pełną listę seansów i bilety można znaleźć tutaj: https://kinomaestro.pl/gramy/klimt/#seanse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *