Elizabeth Debicki i Claes Bang kradną go dla Micka Jaggera. „Obraz pożądania” w kinach
30 października, 2020
„Każda piosenka to inny kwiat z ogrodu”. Nowy album Sama Smitha „Love Goes”
30 października, 2020

Szansa na życie bez ran i bólu. Dokument „Efekt motylka” już dostępny na VOD

Dokument „Efekt motylka” to historia heroicznej walki o zdrowie i życie Zuzi Machety (fot. mat. pras.)

To historia heroicznej walki o zdrowie i życie Zuzi Machety – siedmioletniej dziewczynki, cierpiącej na rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną – pęcherzowe oddzielanie się naskórka (Epidermolysis Bullosa, EB). Choroba powoduje otwarte rany na całym ciele i ból porównywalny do oparzenia wrzątkiem. „Efekt motylka” w reżyserii Jarosława Szmidta to wielowątkowa opowieść o sile nadziei, poświęceniu i miłości całej rodziny, która pomaga przezwyciężać codzienne dramaty chorej dziewczynki. Film jest już dostępny na platformie vod.tvp.pl.

O dzieciach z EB mówi się „dzieci motylki”, bo ich skóra jest tak wrażliwa jak skrzydła najdelikatniejszych owadów. Ten film to także historia jednej z najbardziej spektakularnych akcji społecznych pomagania chorym. Dzięki solidarności dziesiątek tysięcy ludzi w Polsce, którzy uwierzyli w moc pomagania, zebrano 6 mln zł na pokrycie kosztów innowacyjnej terapii w USA, która może dać Zuzi nowe życie bez ran i bólu. Trwa trudna i długa walka, emocjonalny rollercoaster, gdzie stawką jest życie Zuzi bez bólu.

– Wierzę, że ludzie są z natury dobrzy, a film jest znakomitą platformą do szerzenia tej wiedzy. W emocjonalnej, przejmującej, ale optymistycznej i jasnej historii mam nadzieję, że uda się nam przekazać wiele dobrej energii – mówi Kamil Przełęcki, producent obrazu. Autorem muzyki do filmu jest Jan A.P. Kaczmarek, laureat Oscara za film „Marzyciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *