Historia potrafi inspirować do działania. Film „Milcząca rewolucja” w kinach
7 czerwca, 2019
„Niejednoznaczny i poruszający”. Trwa 19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu
7 czerwca, 2019

Jego życie to coś więcej niż legenda. Biografia sir Eltona Johna – „Rocketman”

Taron Egerton jako Elton John w filmie „Rocketman” (fot. mat. pras.)

Stworzył dziesiątki międzynarodowych hitów, a jego nazwisko wymieniane jest jednym tchem z największymi w branży muzycznej: Beatlesami, Elvisem Presleyem, Michaelem Jacksonem, Madonną, Whitney Houston, Queen czy George’em Michaelem. Sir Elton John to mistrz, ikona popkultury, ale przede wszystkim zdolny, utalentowany twórca i wykonawca muzyki. Po latach kariery doczekał się filmu biograficznego – „Rocketman”. W jego postać wcielił się Taron Egerton, który nie tylko zagrał supergwiazdora, ale także wykonał wszystkie pojawiające się w filmie piosenki. Premierową projekcję obraz miał na Festiwalu w Cannes, a w pokazie wzięli udział twórcy oraz jego główny bohater – sir Elton John.

Jego barwne życie to nie tylko spektakularne kostiumy, przeboje, blichtr i bogactwo. To także skandale, problemy z uzależnieniami, osobiste dramaty i – przede wszystkim – ona: największa miłość życia – muzyka. Ten film to nieprawdopodobna historia jednej z największych gwiazd muzyki w historii popu i rocka.

Elton John został w niej przedstawiony na chwilę przed przełomem w jego karierze. Na oczach widzów chłopak z małego miasteczka staje się jedną z ikon popkultury i największych osobowości XX wieku. „Rocketman” to niezwykła podróż przez życie, od nieśmiałego geniusza pianina Reginalda Dwighta po absolutną międzynarodową megagwiazdę popu, znaną jako Elton John. Inspirująca, poruszająca opowieść, osadzona w jego muzyce.

(fot. mat. pras.)

Co o filmie mówią krytycy?

„Porażający, odurzający” – pisze „The Telegraph”, „nieprawdopodobna uczta dla oczu” – dodaje „The Daily Telegraph”, a „bezwstydnie ambitny” – to zdanie „Screen International”. To tylko niektóre opinie na temat „Rocketmana”. Wielkie emocje budzi występ Tarona Egertona, który wcielił się w postać Eltona Johna. W „The Daily Mirror” czytamy, że „Taron w roli Eltona jest perfekcyjny i że to wielka ekranowa siła, nieskończona charyzma i urok”. „Znakomita robota, której daleko od imitacji” – podkreśla „The Wrap”.

„Rockowa fantazja z prawdziwym turbo-dopalaczem, która przesuwa granice gatunku” – to już słowa z recenzji „Time Out”. „Musical w starym dobrym stylu ze znakomitymi piosenkami i aktorstwem przyprawiającym o gęsią skórkę” – przyznaje „The Sun”.

W obsadzie są też Jamie Bell, Richard Madden, John Reid i Bryce Dallas Howard. Za kamerą stoi Dexter Fletcher, czyli człowiek, który skończył Bohemian Rhapsody po zwolnieniu Bryan Singer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *